Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Mängupäeva meelespea: A. Le Coq Arena väravad avatakse kell 17

Maskott
Maskott — FOTO: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Eesti meeste koondist ootab täna, 16. novembril ees aasta viimane kodumäng, kui EM-valikmängus võõrustatakse Austriat. Mängule tasub saabuda varakult, sest väravad avatakse pealtvaatajale kell 17, mil algavad tegevused staadionil.

Mängu eel loob staadioni nurgatribüünile üles seataval laval meeleolu Tanel Padar, kes alustab esinemist kell 17.30.

Staadioni ümbruses tervitab külalisi maskott Siil, tühjade kõhtude ja joogipoolise eest kannab hoolt Amps. Jalgpallisõpru ootab fännikaup, mida saab soetada staadioni sisegaleriist. Alal liiguvad ringi ka jalgpalliliidu vabatahtlikud, kes müüvad mängukavasid ja värvivad soovijatel põsed sinimustvalgeks.

Eesti ja Austria koondislasi saadavad maskotilastena väljakule FC Heliose noormängijad. Mängupäeval toetavad koondislasi pallilastena Tartu JK Tammeka noored pallurid.

Mängu eel esitab Eesti hümni Collegium Musicale, kes on oma 13 tegutsemisaasta jooksul andnud rohkelt kontserte nii kodumaal kui üle kogu maailma ning nende repertuaar ulatub vanamuusikast nüüdismuusikani, erilisel kohal on aga Eesti heliloojate looming.

Koondised alustavad mängueelse soojendusega kell 18.15, Collegium Musicale lauljate esituses kõlab hümn kell 18.45 ning kohtunik annab avavile kell 19.00.

Staadioni parklasse pääseb vaid erilubadega, mistõttu soovitab jalgpalliliit mängule tulla ühistranspordiga, jala või jalgrattaga. Autoga saabuvatel pealtvaatajatel tuleb parkimiseks varuda aega ja leida sobiv koht staadionist kaugemal.

Piletikontrolliks tuleb pääse varakult välja otsida. Kui pilet on telefonis, tuleb skannimisel arvestada, et telefoni ekraani heledus oleks keeratud maksimumini ja telefoni ekraan oleks terve (katkise ekraani puhul on ruutkoodi lugemine raskendatud). Samuti tuleb piletit lugejasse näidata nii, et terve pilet on ekraanil, mitte eraldi suurendada triip- või ruutkoodi. Noorte seas on populaarne telefoni ekraani värvide tagurpidi keeramine, kuid sel juhul lugeja ei tööta ehk siis edukaks piletikontrolliks tuleb telefoni ekraani värvid panna tavarežiimile.

A. Le Coq Arena toitluspunktides on kasutusel korduvkasutatavad Ampsu joogitopsid. Jooki ostes tuleb tasuda korduspakendi pant 1 euro (lisandub joogi hinnale). Müügipunktidesse (välja arvatud mobiilletti) tagastatud panditopside eest saab panditasu tagasi kaardimaksena, mis laekub kaardile 1–4 tööpäeva jooksul. Sularaha tagastatud topsi eest ei väljastata.

Eesti – Austria kohtumise parima mängija valikul saab oma sõna kaasa öelda igaüks, andes hääle Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) kodulehel toimuval hääletusel, mis avatakse kohtumise vaheajal ning vältab mängu lõpuni. Kõigi hääletuses osalejate vahel läheb loosi Eesti koondise särk. Rahvahääletuse kõrval annab parima mängija valikul oma hääle ka kolmeliikmeline ekspertide žürii, kuhu kuuluvad sel korral Eesti naiste koondist 101 kohtumises esindanud Kristina Bannikova, 143 korda koondist esindanud ja 9 väravat löönud endine koondislane Marko Kristal ning EJLi juhatuse liige ja Eesti koondist 86 korral esindanud endine kaitsja Marek Lemsalu.

Pääsmed mängule on saadaval Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel. 

Eesti – Austria mängupäeva digikava on leitav SIIT.

Jalgpall

toetab Chanz