Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Kellest saab tänavune aasta meesjalgpallur?

Kellest saab tänavune aasta meesjalgpallur?
Kellest saab tänavune aasta meesjalgpallur? — FOTO: Jana Pipar, Katariina Peetson/Jalgpall.ee

10. detsembril toimub Estonia kontserdisaalis traditsiooniline Jalgpalligala, kus kuulutatakse välja ja tunnustatakse tänavust aasta meesjalgpallurit.

Traditsiooniliselt selgitati parim meesjalgpallur välja Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi (EJAK) ja Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ringküsitluses. Nii EJAKi kui ka EJLi poolt osales küsitluses 38 inimest ehk kokku 76 hääletajat, kes nimetasid oma esikolmiku: esikoht teenis 3, teine koht 2 ja kolmas koht 1 punkti. Nimetada võis kõiki Eesti kodakondsust omavaid meesjalgpallureid nende 2023. aasta soorituste põhjal, võttes arvesse esitusi nii koondises kui ka klubijalgpalli tasandil.

Esikolmikusse jõudsid tänavu (tähestikulises järjekorras): Karol Mets, Markus Poom ja Joonas Tamm.

Lisaks teenisid punkte (tähestikulises järjekorras): Rauno Alliku, Henri Anier, Karl Jakob Hein, Ragnar Klavan, Märten Kuusk, Mattias Käit, Henrik Ojamaa, Maksim Paskotši, Rauno Sappinen, Vlasiy Sinyavskiy, Sergei Zenjov, Konstantin Vassiljev ja Martin Vetkal.

Sel aastal oma 30. sünnipäeva tähistanud Mets on EM-valikmängudes olnud Eesti koondise kaitseliini tugitala: kokku osales ta 7 kohtumises ning tegi kõigis täismängu, jättes kaartide tõttu vahele vaid kohtumise Aserbaidžaaniga. Jaanuaris liitus Mets esialgu laenulepingu alusel ja hiljem ametlikult Saksamaa esiliigaklubi St. Pauliga, kellega asutakse praegu ühegi kaotuseta liigatabeli liidrikohal.

24-aastane poolkaitsja Markus Poom on tänavu Eesti koondise särgis väljakule jooksnud kaheksal korral ning kuulunud neist kuues algkoosseisu. Eriti edukas oli Poomi jaoks tänavune klubihooaeg: koos koduklubi Shamrock Roversiga krooniti ta Iirimaa meistriks. Tiitli toonud hooajal sai Poom kirja 30 mängu, 3 väravat ja 6 väravasöötu.

31-aastane keskkaitsja Joonas Tamm on Eesti koondist tänavu esindanud viies EM-valikmängus ning kuulunud neis kõigis ka algkoosseisu. Sel suvel liikus ta Rumeenia klubist FCSB-st Bulgaaria kõrgliigasse, kus on Plovdivi Botevi ridades kaasa teinud 16 kohtumises ning andnud ühe väravasöödu. 19 vooru järel paikneb ta meeskonnaga 16 meeskonna konkurentsis 8. kohal. Tamm valiti aasta meesjalgpalluriks 2022. aastal.

Aasta parimat meesjalgpallurit tunnustab eriauhinnaga Coolbet.

Tänavusele jalgpallihooajale tõmmatakse pidulikult joon alla 10. detsembril Estonia kontserdisaalis, kus toimub kolm pidulikku galat. Kell 12 toimub Estonia kontserdisaalis noorte hooaja lõpetamine. Kell 15 algab Estonia kontserdisaalis sündmus „Eesti jalgpall tänab”, kus autasustatakse Esiliigade, II liiga, madalamate liigade, rahvajalgpalli ja rannajalgpalli parimaid, aktiivsemaid kohtunikke, parimaid staadioneid ning mitmeid teisi. Jalgpalligala, kus selgub teiste seas ka aasta meesjalgpallur, algab kell 18.00, sissepääs on kutsetega. Otsepilti galadest näeb jalgpall.ee lehel.

Jalgpall

toetab Chanz