Kaks nädalat enne kodumängu on 6000 jalgpallifännil pilet taskus

Viimati mängis meeste koondis Belgiaga kodumurul kaks aastat tagasi, kui juba 2. minutil viis Mattias Käit Eesti juhtima. — FOTO: Jana Pipar

Eesti meeste jalgpallikoondise aasta esimese kodumänguni on jäänud kaks nädalat: 20. juunil on A. Le Coq Arenal Euroopa meistrivõistluste valikmängus vastaseks Belgia. Praeguse seisuga on kohtumise pilet taskus juba 6000 huvilisel.

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peadirektori Tõnu Sireli sõnul tähendab praegune suur huvi, et 20. juunil on mängule oodata ligi 10 000 pealtvaatajat. „Tegemist on Eesti meeste koondise läbi aegade 500. ametliku kohtumisega, mis teeb eelseisva mängu väga eriliseks,“ märkis Sirel.

20. juunil on matši eel kavas põhjalik programm. Kell 19 avab A. Le Coq Arenal kõrval uksed festivaliala, kus toimuvad erinevad tegevused, pakutakse head sööki ja jooki ning kell 19.30 algab kontsert. Koondised alustavad mängueelse soojendusega kell 21.00, hümnid kõlavad kell 21.30 ning kohtunik annab avavile kell 21.45. Mängu esitleb EJLi suurtoetaja Coolbet.

Eesti koondis alustas EM-valiksarja märtsis võõrsil ülipõneva kohtumisega tugeva Austria vastu. Rauno Sappinen viis Eesti 1:0 juhtima, kuid hingestatud võitluse järel tuli tunnistada austerlaste nappi 2:1 paremust. Seejuures lõi Austria võiduvärava vaid kaks minutit enne lõppu.

Pääsmed 20. juunil A. Le Coq Arenal toimuvale Eesti - Belgia mängule on müügil Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel ja Piletilevis. EJL tuletab meelde, et pääsmete edasimüük (sh välisfännidele) või piletite kasutamine kommertseesmärkidel (sh loosimised vms) on ilma EJLi nõusolekuta keelatud.