Eestlased välismaal: Itaalias löödi taas väravaid, Hein tegi debüüdi

Möödunud nädal osutus taas edukaks Itaalia klubides mängivate eestlaste jaoks, kui jala said teist nädalat valgeks nii Oliver Jürgens kui ka Vlada Kubassova. Eesti koondise puurilukk Karl Jakob Hein tegi debüüdi Inglismaa esiliigaklubis Reading FC-s.

Heas hoos ning Itaalias Interi särgis võrke sahistanud ja väravatele eeltööd teinud Oliver Jürgens sai jala valgeks ka möödunud nädalal, kui UEFA noorteliiga sõelmängus saadi Slovakkia klubi MŠK Žilina noorte vastu kirja 1:3 kaotus. Jürgensi tabamus sündis 77. minutil kaunist posti kõrvalt võrku saadetud löögist. Itaalia klubi särgis tegi möödunud nädalal taas skoori ka Vlada Kubassova, kes kandis karikasarja veerandfinaalis 1:2 kaotusmängus Roma vastu hoolt Como ainsa tabamuse eest. Kubassova värav sündis juba kuuendal mänguminutil, kui ta pääses hea läbisöödu ja spurdi järel väravavahiga silmitsi ning lahendas olukorra kindlalt. Kahe veerandfinaali kohtumise peale sai Como kirja kaotuse ning pani sellega karikasarjale punkti.

Eesti koondise väravavaht Karl Jakob Hein tegi 9. veebruaril uue koduklubi Reading FC ridades debüüdi, kui valvas meeskonna seljatagust kohtumises Bristol Cityga. Hein kuulus põhikoosseisu ka mõned päevad hiljem peetud Inglismaa esiliiga vastasseisus Coventryga. Mõlemast kohtumisest tuli Readingul vastu võtta napid 1:2 ja 2:3 kaotused, järgmine liigamäng ootab neid aga ees juba homme, 16. veebruaril, kui Eesti aja järgi kell 21.45 kohtutakse oma lähima jälitaja Peterboroughiga.

Eesti koondise kaitsja Joonas Tamme koduklubi FC Vorskla Poltava, kes tugevdas hiljuti oma ridu teise koondislase Bogdan Vaštšuki näol, mängis möödunud nädalal kaks treeningkohtumist. Nii 9. veebruaril Poola klubi ŁKS Łódźi kui ka 13. veebruaril Kasahstani klubi Atyrauga peetud sõpruskohtumistest tuli Vorsklal vastu võtta napid 0:1 ja 1:2 kaotused. Mõlemas vastasseisus kuulus debütant Vaštšuk põhikoosseisu ning vaheajapausil vahetati välja pea kogu koosseis, Tamm sekkus mõlemal korral mängu teiseks kolmveerandtunniks. Samuti Ukraina kõrgliigas palliv Vladislav Kreida ja tema koduklubi NK Veres Rivne läksid 10. veebruari treeningmängus vastamisi Bosnia ja Hertsegoviina klubi FK Velež Mostariga. Kreida sekkus mängu teiseks poolajaks ning aitas meeskonnal 0:2 kaotusseisust viigini jõuda, ent vastaste lõpuminutite tabamus tähendas Veres Rivne jaoks 2:3 kaotust. Ukraina kõrgliiga järgmine kohtumine mängitakse 27. veebruaril, mil Veres Rivne ja Kreida vastaseks on koondisekaaslaste Tamme ja Vaštšuki koduklubi FC Vorskla Poltava.

Möödunud hooajal Kanada klubi Toronto FC duubelmeeskonna ridadesse kuulunud Andreas Vaikla teeb uue hooaja ettevalmistuse kaasa klubi esindusmeeskonnaga. Treeninglaagri esimeses kohtumises teeniti 9. veebruaril 2:1 võit Austin FC vastu, kõik kohtumise väravad löödi seejuures avapoolajal. Vaikla kaitses Toronto väravat teise poolaja. Kolm päeva hiljem peetud 1:0 võidumängus Chicago Fire vastu Vaikla väljakul ei käinud. Toronto mängib oma järgmise treeningmängu homme, 16. veebruaril, kui vastamisi minnakse Houston Dynamoga.

Eesti koondise ründaja Rauno Sappinen ja tema koduklubi Piast Gliwice kohtusid möödunud kolmapäeval, 9. veebruaril Poola karikasarjas Górnik Zabrzega. Kuna normaalajal kummalgi meeskonnal väravatearvet avada ei õnnestunud ning edu ei toonud ka lisaaeg, selgitati karikavõistlustel edasipääseja penaltiseerias, mille võitis Górnik Zabrze. Sappinen sekkus mängu 65. minutil. Pühapäeval, 13. veebruaril oli aga Piast edukas Poola kõrgliigas, kui 2:0 alistati Wisla Plock. Sappinen kuulus meeskonna põhikoosseisu ning vahetati puhkama 60. minutil. Piasti jaoks jätkuvad kõrgliigakohtumised sel nädalavahetusel, kui 19. veebruaril minnakse vastamisi Śląsk Wrocławiga.

Eesti koondise keskkaitsja Karol Mets jälgis varumängijate pingilt FC Zürichi 3:0 võidumängu Lugano üle. Kümnepunktilise eduga liigatabeli liider Zürich mängib järgmise liigamängu 20. veebruaril tabeli seitsmenda Sioniga.

Hiljuti Hollandi esiliigas mängiva FC Utrechti duubelmeeskonnaga liitunud Rocco Robert Shein kuulus eile, 14. veebruaril meeskonna põhikoosseisu, kui liigamängus mingi vastamisi PSV duubliga. Shein tegutses väljakul 70 minutit ning aitas meeskonnal teenida teine järjestikune võit, tänu millele tõusti liigatabelis 12. kohale. Meeskond mängib oma järgmise kohtumise esmaspäeval, 21. veebruaril kuuendal kohal asuva Excelsioriga.

Mitmed Eesti koondislased tegid möödunud nädalal viigimänge. Reedel, 11. veebruaril võitlesid Rapid București ja algkoosseisu kuulunud Mattias Käit välja 1:1 viigi, samal päeval aitas täismängu teinud Märten Kuusk Újpest FC seljataguse 0:0 viigimängus puhtana hoida. 12. veebruaril kuulus Henri Anier Muangthong Unitedi põhikoosseisu Tai kõrgliiga kohtumises Nongbua Pitchayaga, kellega mängiti väravateta viiki. Voor varem Tšehhi kõrgliiga liidri alistanud MFK Karviná kogus 13. veebruaril taas punkte, kui Jabloneciga lepiti 1:1 viiki, Vlasiy Sinyavskiy sekkus mängu 80. minutil.

Viigipunkti teenis taas ka Georgi Tunjovi koduklubi Carrarese, kui tabloo näitas Montevarchiga kohtumise lõpus 1:1. Tunjov kuulus meeskonna põhikoosseisu, ent tema mäng jäi vigastuse tõttu juba avapoolajal poolikuks. Erik Sorga ja IFK Göteborg mängisid 10. veebruaril treeningmängu Venemaa kõrgliigaklubi Moskva Lokomotiviga, kelle vastu mindi esmalt küll juhtima, et lõpuvile kõlades tuli leppida 2:4 kaotusega. Eesti ründaja sekkus mängu 64. minutil. Göteborgi ja Sorgat ootab 20. veebruaril ees hooaja esimene karikasarja kohtumine, kui vastamisi minnakse Landskronaga.

Signy Aarna ja Pille Raadiku koduklubi Åland United sai Soome naiste karikavõistluste viimases alagrupikohtumises kirja suure 8:1 võidu. Aarna kuulus Ålandi põhikoosseisu ning mängis 69 minutit, Raadik sekkus mängu teiseks kolmveerandtunniks. Aarna ja Raadiku koduklubi mängib oma järgmised kohtumised Eesti naiste koondisega, kui treeningmängudes minnakse vastamisi 20. ja 23. veebruaril. Renate-Ly Mehevets ja Sporting Charleroi said Belgia naiste kõrgliigas 12. veebruaril kirja napi 2:3 kaotuse liigatabeli neljandalt Strandardilt.