Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Eesti meeste koondis mängib Rahvuste liigas EM-valiksarjast tuttavate vastastega

Thomas Häberli
Thomas Häberli — FOTO: Scanpix

Eesti meeste jalgpallikoondis sai täna, 8. veebruaril Pariisis toimunud loosimise teada oma vastased UEFA Rahvuste liigas. Tänavu sügisel mängitakse ühes alagrupis Rootsi, Aserbaidžaani ja Slovakkiaga.

Eestile kõige tuttavamad vastased on Rootsi ja Aserbaidžaan, kellega möödunud aastal võisteldi ka EM-valikturniiril. Läbi aegade on Eesti ja Rootsi vastamisi olnud 21 korda. Viimati kohtusid koondised omavahel jaanuari alguses Küprosel, kui maavõistlusmängus tunnistati Rootsi nappi 2:1 paremust. Kui Rootsi vastu Eesti koondisel võite kirjas ei ole, siis 10 kohtumisest Aserbaidžaani vastu on enda nimele kirjutatud kolme mängu võit, vastase paremust on tunnistatud kahel korral ning viiki on mängitud viis kohtumist. Slovakkiaga on Eestil ette näidata vaid kaks mängu: 2005. aastal peetud maavõistlused, kus mõlemal korral tuli tunnistada vastase üheväravalist paremust.

Rahvuste liigas osaleb 54 riiki, kes on jagatud 2022. aasta UEFA Rahvuste liiga tulemuste põhjal nelja liigasse: A-, B- ja C-liigas alustab võistlemist võrdselt 16 meeskonda ning D-liigas kuus. Eesti kuulub tänavu tänu eelmise Rahvuste liiga hooaja D-taseme võidule C-tasemele.

Rahvuste liiga formaat näeb ette, et meeskonnad mängivad neljaliikmelises alagrupis kodus-võõrsil printsiibil kõigi alagrupivastastega ehk iga koondis peab oma alagrupis kuus kohtumist. D-liiga meeskonnad mängivad kolmeliikmelises alagrupis kokku neli kohtumist. Alagrupikohtumiste esimesed kaks mängupäeva peetakse 5.–10. septembrini. Täpsed mängude toimumise ajad teatab UEFA ja jalgpalliliit lähipäevil.

Eesti osalusega C-liiga alagruppide võitjad pääsevad järgmiseks Rahvuste liiga hooajaks üks tase kõrgemasse B-liigasse, kaks tasandi madalaima asetusega koondist langevad D-liigasse.

A-tasandi alagruppide võitjad ja teise koha omanikud peavad kodus-võõrsil süsteemis veerandfinaalid, mille võitjad selgitavad Rahvuste liiga üldvõitja 2025. aasta juunikuus toimuval finaalturniiril. Finaalturniiri korraldab üks neljast kvalifitseeruvast riigist.

Kõigi Rahvuste liiga alagruppidega on võimalik tutvuda UEFA kodulehel.

Jalgpall

toetab Chanz