Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Eesti – Küprose mängu eel esitab hümni Liisi Koikson

Eesti meeste jalgpallikoondise aasta esimese kodumängu eel esitab homme, 24. märtsil Eesti hümni palavalt armastatud laulja Liisi Koikson.

Koikson on rahva südametesse laulnud näiteks pala „Tuulevaiksel ööl” ning X noorte laulu- ja tantsupeo tunnusloo „Puu on puude kõrgune“.

Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli lõpetanud Koikson on kahel korral pälvinud aasta naisartisti tiitli ning on muuhulgas mänginud peaosa filmis „Detsembrikuumus”. Liisi Koikson on rahvuskoondise kodumängul hümni esitanud varemgi: 2015. aastal laulis ta Eesti – Saint Kitts ja Nevise kohtumisel, mille eestlased võitsid 3:0.

Koiksoni sõnul on hümni esitamine alati suur au ning oma ülesannet soovib ta täita nii, et mäng saaks alata ülevas meeleolus. „Hümni esitamine on iga laulja jaoks suur vastutus. Staadionil lauldes püüan keskenduda hetkes olemisele,” rääkis lauljatar.

Koiksoni jaoks tekitab eestlaseks olemine suurt uhkusetunnet. „Ma olen osake selle rahva ja meie asukoha müstilisusest. Me keegi ei tohiks kodumaal antut iseenesestmõistetavana võtta. Eks need uhkusepisarad tulevad tavaliselt mõne ühise pingutuse järel, kui oleme koos midagi head ära teinud. Spordis väljendub see rahulolutunne pärast mängijate ja fännide ühist täit pingutust. Soovin kõigile rohkelt põhjuseid rõõmuhõiseteks!“ 

Meeste koondis võõrustab aasta esimeses mängus Küprost Tallinnas A. Le Coq Arenal 24. märtsil, kui väravad avatakse kell 17.00 ja avavile kõlab kell 19.00. Vastavalt Eesti vabariigis kehtivatele reeglitele ei pea pealtvaatajad staadionile pääsemiseks koroonaviiruse tõendit esitama. 

Jalgpall

toetab Chanz