Eesti koondise mängu San Marinos teenindavad Ukraina naiskohtunikud

ukraina-kohtunik monzul
Foto; UEFA

Esmaspäeval, 26. septembril läheb Eesti meeste koondis Rahvuste liiga kohtumises vastamisi San Marinoga. Kohtumine toimub San Marino olümpiastaadil, kus mängu õigusemõistjateks on ukrainlannad.

Kohtunikebrigaadi eesotsas tegutseb Kateryna Monzul, kes on alates 2004. aastast FIFA kategooria kohtunik. Tema kogemustepagasisse kuulub näiteks 2014. aasta naiste Meistrite liiga finaalkohtumine ja samal aastal valiti ta teisele kohale maailma parimate naiskohtunike seas, teatas EJL-i pressiteenistus.

2020. aastal oli Monzul ametis San Marino ja Gibraltari Rahvuste liiga kohtumises, mis tegi temast esimese naiskohtuniku, kes on meeste vahelist mängu rahvusvahelisel tasemel peakohtunikuna teenindanud. Tänavu kandis ta ka Inglismaal toimunud naiste EM-finaalturniiri finaalkohtumises peakohtuniku ametit. 

Peakohtunikku abistavad äärtel kaasmaalased Maryna Striletska ja Svitlana Grushko. Neljanda kohtuniku ametis on Anastasiya Romanyuk. Videokohtunikena tegustevad hollandlased Dennis Higler ja Clay Ruperti. 

Eesti ja San Marino koondised lähevad Rahvuste liiga kohtumises vastamisi 26. septembril, avavile kõlab Eesti aja järgi kell 21.45.