Eesti koondise mängu piletitulu läheb ukrainlaste toetuseks

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) ostab 24. märtsil A. Le Coq Arenal toimuva Eesti – Küpros UEFA Rahvuste liiga mängu piletitulu eest toiduaineid, mis toimetatakse Ukraina Jalgpalliliidule, kes koordineerib hädas olevate inimeste aitamist. 

EJL saatis 25. veebruaril Ukraina Jalgpalliliidule kirja, kus väljendati oma kolleegidele toetust praegusel väga keerulisel ajal, mil ukrainlased kaitsevad oma riiki Venemaa sõjategevuse vastu, ja pakuti abi. Ukraina Jalgpalliliit saatis 14. märtsil vastuse, kus tänati EJLi ja paluti erinevat sorti humanitaarabi, peamiselt toiduaineid. EJL suhtles täiendavalt Ukraina kolleegidega ja sai kinnituse, et nende kindel soov on saada abi otse EJLilt, mitte rahalise annetusena või mõne teise organisatsiooni kaudu. 

 

EJL otsustas komplekteerida humanitaarabisaadetise Ukraina Jalgpalliliidu poolt soovitud toiduainetega ning tellida transpordi, mis viib abi kohale. Humanitaarabisaadetist rahastatakse 24. märtsil toimuva Eesti – Küpros meeste koondiste UEFA Rahvuste liiga mängu piletituluga, mida saab olema umbes 20 000 eurot. Samuti avas EJL spetsiaalse arveldusarve LHV pangas, kuhu on võimalik kõigil teha annetusi kuni 24. märtsini: konto number on EE707700771000810891, saajaks tuleb märkida Eesti Jalgpalli Liit ning selgitusse „Ukraina toetuseks” ja annetaja isikukood (kui soovitakse tulumaksutagastust).

Lõpliku annetussumma avalikustab EJL 25. märtsil ning annab ülevaate humanitaarabisaadetise sisust, teekonnast ja kohalejõudmisest. 

24. märtsil A. Le Coq Arenal toimuva Eesti – Küpros UEFA Rahvuste liiga sõelmängu piletid on saadaval Piletilevis hinnaga 11 kuni 15 eurot, erihind on 2016. aastal ja hiljem sündinutele ning Coolbet Tähtede klubi pääsmele.