Eesti koondise läbi aegade resultatiivseim ründaja Andres Oper meeste koondise abitreenerina ei jätka

Andres Oper
Andres Oper — FOTO: Jana Pipar/jalgpall.ee

Eesti koondise läbi aegade resultatiivseim ründaja ja EJL akadeemia treener Andres Oper asus juhendama U16 vanuse koondist ja meeste koondise abitreenerina ei jätka, kirjutab jalgpall.ee.

EJLi tehnilise direktori Janno Kivisilla sõnul on Operi pikaajaline kogemus noortekoondise jaoks väga oluline. „Noortekoondised valmistavad mängijaid ette täiskasvanute tippjalgpalliks ja U16 on kahe aasta pikkuse teekonna algus, mis valmistab noori ette U17 vanuseklassi valikturniiriks. Andrese kogemus tippmängijana ja töö nii meeste kui ka erinevate noortekoondiste annavad kindluse, et tema oskab seda üleminekut hästi ellu viia,“ ütles Kivisild.

Noormeeste U16 koondise uus peatreener Andres Oper ütles, et noorte arendamine peatreenerina kõrgeimal tasemel on tema jaoks põnev proovikivi. „Minu jaoks on see esimene kord Eesti noortekoondise peatreenerina, mis annab võimaluse inspireerida ja suunata koondise teekonnal alles alustavaid andekaid mängijaid. Soovin oma senised kogemusi noortele jagada, et neid karjääri alguses parimal viisil toetada,“ rääkis Oper.

45-aastane Andres Oper pidas aastatel 1995–2014 koondises 134 mängu ja lõi rekordilised 38 väravat. Oper valiti kolmel korral Eesti parimaks jalgpalluriks, kahel korral on ta võitnud Hõbepalli. Endise ründaja auhinnakapis on kolm Eesti meistritiitlit ja üks karikavõit. 2000. aastal jõudis ta Taani ja 2008. aastal Hollandi karikafinaali. 2007. aastal teenis Operi jalgpalliliidu hõbemärgi. Treeneritööd on Oper teinud Inglismaal ja Eestis, sh meeste koondise ja EM-finaalturniiriks valmistunud U17 koondise juures, ning tal on UEFA A treenerikvalifikasioon.

Meeste koondise uus abitreener nimetatakse ametisse enne järgmisi valikmänge.