Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Eesti koondis alustab Balti turniiri Riias

Eesti meeste jalgpallikoondise hooaja lõpetab novembris toimuv Balti turniir, kus tänavu osaleb külalisriigina Island.

Kuna kõik kolm Balti riiki soovisid turniiri mängida enne MM-finaalturniiri algust nagu tavaks on saanud, tuli langetada valik: kas pidada kohtumised ühepäevaste vahedega FIFA poolt tunnustamata mitteametlike mängudena või leida turniirile neljas osaleja ning mängida FIFA poolt tunnustatuna poolfinaalid ja kohamängud. Seega leiti Eesti, Läti ja Leedu kõrvale neljanda osalejariigina EM- ja MM-finaalturniiril pallinud Island, kes praegu hoiab FIFA edetabelis 63. positsiooni.

Eile, 10. augustil Helsingis toimunud UEFA Superkarika mängul kohtunud alaliitude presidendid loosisid Balti turniiri poolfinaalpaarid. 16. novembril peetavates poolfinaalides võõrustab Läti Riias Eestit ning Leedu läheb kodus vastamisi Islandiga. Finaal ja kolmanda koha mäng peetakse 19. novembril. Sõltumata esimese mängu tulemusest toimub Eesti koondise teine kohtumine Tallinnas.

Meeste koondise peatreeneri Thomas Häberli sõnul läheb Eesti koondis Balti turniirile head tulemust püüdma. „Balti turniir on kogu meeskonnale tähtis ja läheme tänavu kindlasti tiitlit kaitsma. Ühtlasi on tegu hooaja viimase koondiseaknaga ja muidugi tahame puhkusele minna võiduemotsioonidega,“ rääkis Häberli.

Teatavasti võitis Eesti meeste koondis eelmisel aastal Häberli juhendamisel Balti turniiri, kui otsustavas mängus alistati Läti koondis Mattias Käidi löödud väravatest 2:1.

Soomes toimunud loosimisel said paika ka noormeeste U21 koondise Balti turniiri toimumisajad: 16. novembril kohtub Eesti koondis kodus Leeduga, 18. novembril mängitakse võõrsil Lätiga ning 20. novembril võõrustab Leedu koondis lätlasi.

Täpsed mängupaigad ja mängude alguskellaajad on kokkuleppimisel. Jalgpalliliit avalikustab pääsmete info esimesel võimalusel.

Foto: Eesti meeste koondise Balti turniiri võit 2021. aastal. Jana Pipar/Jalgpall.ee

Jalgpall

toetab Chanz