Eesti jalgpallikoondis võttis võõrsiI Malta vastu väärtusIiku võidu

Eesti jalgpallikoondis aIistas UEFA Rahvuste Iiiga D-tugevusgrupi teises kohtumises võõrsiI 2:1 MaIta.

Malta - Eesti  1:2 (56. Jurgen Degabriele - 21. Konstantin Vassiljev, 90+4. Henri Anier)

Mõlemad meeskonnad alustasid mängu ettevaatlikult ning otsisid võimalusi vastase kaitseliini murdmiseks. Eesti sai aga 15. minutil suure ehamtuse osaliseks, kui Malta nurgalööki kaitstes tabas pall Taijo Teniste kätt ning olukorra ekraanilt üle kontrollinuna määras peakohtunik Bobby Madden penalti. Palli taha asus Malta poolkaitsja Teddy Teuma, ent Eesti puurilukk Karl Jakob Hein näitas oma oskusi ning tõrjus penalti, säilitades tablool väravateta viigi. Eesti toibus kiiresti ning sai sellest indu juurde, sest vaid kuus minutit hiljem toodi mängu pööre: Markus Soomets võitis otsustavalt vastase väljakupoolel palli ning seejärel jõudis mänguvahend Konstantin Vassiljevi jalale, kes saatis selle karistusala lähistelt tugeva löögiga väravasse. Poolaja lõpus oli lähedal ka kaheväravaline edu, kui Mattias Käidi kauglöögi tõrjunud Henry Bonellost jäi pall värava ees lahtiseks, ent Erik Sorga pealelöök ebaõnnestus.

Teist kolmveerandtundi alustas isukamalt Malta ning kuigi supervõimalus oli ka ohtlikult vastase kasti pääsenud Robert Kirsil, jõudsid väravani võõrustajad. Malta tõi viigi tabloole 56. mänguminutil, kui Jurgen Degabriele nurgalöök jõudis läbi Karl Jakob Heina sõrmede otse võrku. Kuigi edasine mäng kujunes väga lahtiseks, võimalusi jagus mõlemale poolele ja näis, et viigipunktiga Maltalt ka lahkutakse, otsustasid neljandal üleminutil kohtumise lõppsaatuse vahetusest sekkunud ründepaar Sergei Zenjov ja Henri Anier. Zenjov lõikas vastase väljakupoolel vahelt Malta kapteni söödu, mängis end mööda väravast kaugele välja tõusnud puurilukust ning söötis Anierile, kellele jäi vormistamise vaev.

Võiduga tõusis Eesti Rahvuste liigas oma alagrupi liidriks ning läheb septembrikuistele kohtumistele vastu täiseduga. Eestit ootab käimasolevas koondiseaknas ees veel üks mäng, kui 13. juunil kell 19 minnakse maavõistluses vastamisi Albaania koondisega.

ENNE KOHTUMIST:

Mõlemad meeskonnad alustasid Rahvuste Iiigat 2:0 võiduga San Marino üle. Eesti ja Malta on kohtunud varem kuus korda (kaks kohtumist on lõppenud Eesti võiduga, kaks Malta võiduga ning kaks kohtumist on jäänud viiki).