Eesti jalgpallikoondis alistas tähtsas mängus Malta

Jalgpallikoondis

Eesti jalgpallikoondis kohtus täna A. Le Coq Arenal Rahvuste liiga mängus Maltaga ja võitis 2:1 ning pääses mudaliigast kõrgemale.

Eesti alustas mängu suurepäraselt, kui juba neljandal minutil võeti üles edukas rünnak: sinisärgid saatsid palli mitmel korral teravalt värava eest läbi ning Bogdan Vaštšukil õnnestus see ka väravasse saata, ent paraku tuvastasid videokohtunikud käega mängu ning tabamus ei läinud arvesse, vahendab EJL-i pressiteenistus.

Malta väravavõrk sahises teist korda 30. mänguminutil, kui Markus Soomets leidis meisterliku läbisööduga Rauno Sappineni ning viimane pääses ka edukalt löögile, ent paiknes palli saamise hetkel suluseisus ning ka seda tabamust ei arvestatud.

Avapoolaja teisel üleminutil võttis Eesti taas üles lubava rünnaku, kui omavahel kombineerisid hästi Konstantin Vassiljev ja Sergei Zenjov ning viimase vastu tegi Jean Borg karistusalas ohtliku vea, mille eest karistati maltalast punase kaardiga. Eesti kasuks määratud penalti realiseeris kindlalt Rauno Sappinen, viies sinisärgid 1:0 juhtima.

Teist poolaega alustas edukamalt külalismeeskond, sest teeniti samuti penalti: Ryan Camenzuli tsenderduse järel tabas pall karistusalas Taijo Teniste kätt. Teddy Teuma penaltilöögi suuna aimas Eesti puurilukk Karl Jakob Hein küll ära, ent löök oli piisavalt täpne, et tuua tabloole viigiseis.

Tempo püsis kõrgel ja pinge laes kogu edasise kohtumise vältel, sest mõlema meeskonna jaoks oli mängus koht C-liigas. Pöörde tõi mängu vahetusest sekkunud Henri Anier 86. minutil, kui pääses Zenjovi suurepärase söödu järel väravavahiga silmitsi, lahendas olukorra kindlalt ning kindlustas Eestile 2:1 võidu.

Tänane kohtumine oli eriti eriline Sergei Zenjovi jaoks – tegu oli tema 100. mänguga Eesti meeste koondise särgis.

2:1 võit tähendab Eestile alagrupis esikohta, millega naastakse ühtlasi järgmiseks Rahvuste liiga hooajaks astme võrra kõrgemale C-liigasse. Eestil on veel pidamata kohtumine San Marinoga, kellega minnakse võõrsil vastamisi esmaspäeval, 26. septembril, mängu algus on kell 21.45.