Eesti jalgpall tähistab 113. aastapäeva

Eesti jalgpall tähistab täna oma 113. sünnipäeva. Eesti jalgpalli sünniks loetakse juba enne teist maailmasõda tehtud kokkuleppe alusel 6. juunit 1909, mil Lasnamäel Valge majaka taga väljakuks kohandatud karjamaal leidis aset esimene kahe Eesti võistkonna vaheline matš. Ajaloolises mängus sai Meteor 4:2 võidu Merkuuri üle.

6. juunil on ajaloo jooksul peetud ka teisi Eesti jaoks olulisi jalgpallikohtumisi: 2009. aasta 6. juunil ehk Eesti jalgpalli 100. sünnipäeval toimus legendaarse poolkaitsja Martin Reimi lahkumismäng, 2007. aasta 6. juunil külastas Tallinna EM-valikmängus Inglismaa koondis ning 2001. aasta 6. juunil kohtusid värskelt valminud A. Le Coq Arenal MM-valikmängus Eesti ja Iirimaa.

Eesti koondistel on sünnipäevakuul tihe mängugraafik. Meeste koondis võõrustas 2. juunil Rahvuste liigas San Marinot ning 5. juunil kohtuti Hispaanias kahekordse maailmameistri Argentinaga. Neljapäeval, 9. juunil ootab võõrsil ees Rahvuste liiga mäng Maltaga ning 13. juunil peetakse Tiranas maavõistlus Albaaniaga.

Noormeeste U21 koondis võõrustab 8. juunil Pärnu Rannastaadionil Horvaatia eakaaslasi. Pärnus on võistlustules ka naiste koondis, kui 24. juunil tuleb maavõistluseks külla Islandi U23 koondis ning 28. juunil on MM-valikmängus vastaseks Kasahstan.

Noormeeste U19 koondis peab 9.-13. juunini Balti turniiri kohtumisi Lätis, kus kohtutakse lisaks võõrustajatele ka Leedu ja Soome noortekoondistega. Poiste U17 koondis alustab Soomes oma Balti turniiri mänge 29. juunil ning turniir lõppeb 3. juulil.

Foto: Jana Pipar/jalgpall.ee