Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Eesti ja Austria koondislasi saadavad väljakule FC Heliose noored

FC Helios 2011
FC Helios 2011 — FOTO: Kadri Audova

Eesti meeste koondis peab tänavuse viimase kodumängu 16. novembril A. Le Coq Arenal, kui EM-valikmängus võõrustatakse Austriat. Koondislasi saadavad väljakule FC Heliose 2011. aastal sündinud grupi jalgpallurid.

FC Heliose tegevjuht Urmo Viickbergi sõnul on mängul osalemine noortele justkui preemiareisiks, mida noored ootavad pikisilmi. „Antud mäng kujunes meeskonna jaoks preemiareisiks, kuna järgmiseks aastaks on võideldud välja koht U14 esiliigas. Südi hooaja kulminatsiooniks on paremat preemiat keeruline ette kujutada,“ ütles Viickberg.

Viickberg peab Eesti – Austria koondisemängul osalemist noorte jaoks oluliseks. „Võimalik, et sellest sündmusest saab päästik mitmetele lastele, et jalgpalliga veelgi tõsisemalt tegeleda. Viia väljakule Karl Jakob Hein või Karol Mets on midagi, millest saab rääkida veel pikalt. Tunne, millega koondisemängudele tullakse võiks olla ootusärev – ka selles vanuses lapsed saavad aru, et koondise seis on keeruline, aga mäng algab alati 0:0 seisult ning ühel hetkel peab ju leitama ka võti selle kurva seeria lõpetamiseks,“ rääkis ta.

Meeste koondise mängudele pakutakse maskoti- ja pallilapseks tulemise võimalust klubidele, kes käivad abiks ka noortekoondiste maavõistlusel ja sõprusturniiridel.

16. novembril toimuva Eesti – Austria EM-valikmängu pääsmed on müügil Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel. Kohtumise eel algavad tegevused kell 17.00: avatakse staadioni sissepääsud, sisegaleriidest saab soetada Eesti koondise fännitooteid ning toitu ja jooki. A. Le Coq Arena nurgatribüünile on üles seatud lava, kus astub üles armastatud Eesti artist. Kell 18.15 alustavad koondised mängueelse soojendusega, kell 18.45 kõlavad hümnid ning kohtunik annab mängule avavile kell 19.00. Eesti – Austria mängu esitleb Admirals.

Jalgpall

toetab Chanz