Eesti – Belgia mängu festivalialal esineb Stefan

Stefan
Stefan — FOTO: Ako Lehemets

Eesti meeste koondis kohtub 20. juunil A. Le Coq Arenal EM-valikmängus Belgiaga. Kohtumise eel avatakse kell 19 staadioni kõrval festivaliala, kus astub üles aasta artist Stefan. 

Stefan Airapetjan, esinejanimega Stefan, on Armeenia päritolu Viljandis sündinud Eesti laulja ja laulukirjutaja. Noorena lauluvõistlustel poodiumikohte saavutanud Stefan sai laiemale avalikkusele tuntuks tänu 2018. aasta Eesti Laulu võistlusele. 2022. aastal võitis Stefan Eesti Laulu vesternist inspireeritud looga „Hope”, millega esindas Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel Torinos. 

Tänavusel Eesti Muusikaauhindade galal võitis Stefan aasta artisti, aasta meesartisti ja aasta popartisti tiitli ning tema laul „Hope” valiti aasta lauluks 2022. 

Stefan ütleb, et jalgpallil oli tema lapsepõlves oluline roll. „Igal suvel viis isa meid Armeeniasse, kus me mängisime poistega maja hoovis päevast päeva jalgpalli. Meil olid omad võistlused, mille võitja sai kogu au ja kuulsuse. Need hetked tegid meie lapsepõlve väga lõbusaks ja tänu jalgpallile saime naabripoistega paremateks sõpradeks,“ ütles Stefan. 

Festivaliala avatakse kell 19, Stefan astub lavale 19.30. Lisaks Stefanile, tervitab festivalialal külalisi maskott Siil, tühjade kõhtude ja joogipoolise eest kannavad hoolt Amps ja Viljandi Burger. Huvilistele on uudistamiseks välja pandud ABC Motorsi sõidukid. Festivalialalt leiab põnevaid atraktsioone, kus saab panna proovile oma täpsuse ja osavuse. Jalgpallisõpru ootab fännikaup, mida saab soetada festivalialal asuvatest müügitelkidest. Alal liiguvad ringi ka jalgpalliliidu vabatahtlikud, kes müüvad mängukavasid ja värvivad soovijatel põsed sinimustvalgeks. 

Õige lahingumeeleolu loomisele aitab kaasa ka A. Le Coqi löögirühm, kes saadab trummirütmide saatel pealtvaatajad staadionile. Festivaliala lõpetab tegevuse 45 minutit enne avavilet, kui kõigil külastajatel palutakse leida avatseremooniaks tribüünidel oma istekohad. Mängu avavile kõlab kell 21.45. 

Pääsmed Eesti – Belgia mängule on saadaval Piletilevis. Et tagada istekoht soovitud staadioni sektoris, tasub olla kärme, sest kaks nädalat enne kodumängu on pilet taskus juba 6000 jalgpallifännil.