Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Eesti – Austria mängul on pallilasteks Tartu Tammeka noored

Pallipoiss
Pallipoiss — FOTO: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Eesti meeste koondis võõrustab 16. novembril A. Le Coq Arenal EM-valikmängus Austriat. Pallilastena tegutsevad väljaku kõrval Tartu JK Tammeka 2010. aastal sündinud grupi noormängijad.

Tammeka treeneri Timo Teniste sõnul on poisid mängule tuleku üle väga elevil. „Saime poistega juba mõnda aega tagasi teada, et meile selline võimalus osaks langeb. Kuna meie grupp on veidi suurem kui pallipoisse mängule vaja on, on juba noortel heas mõttes konkurents, kes lõpuks mängule saab: valikul arvestame poiste trenniskäimist ning abiks olemist ka Tammeka Premium liiga mängudel," ütles Teniste.

1997. aastal Tartus toimunud Eesti - Fääri saarte kohtumisel oli ka Teniste ise pallipoisi ülesandeid täitmas. Antud kogemusele toetudes on Teniste sõnul poistele lihtsam erinevaid vaatenurki ja jälgimist vajavaid olukordi edasi anda. „Pallipoisiks olemine on äge kogemus, kus näeb päris jalgpallimaailma ja tippjalgpallureid. Kui tavaliselt näeb seda televiisoris, siis nüüd on see atmosfäär ja tipptasemel jalgpall nii lähedale toodud. Lisaks annab seda võimalust ka noortetreenerina ära kasutada, andes juhtnööre jälgimaks, kuidas mängijad omavahel suhtlevad, milline on nende soojendus või kui palju ja kui kiiresti tuleb väljakul joosta, et olukordi lahendada," rääkis Teniste.

Koondise mängudele pakutakse maskoti- ja pallilapseks tulemise võimalust klubidele, kes käivad abiks ka noortekoondiste maavõistlusel ja sõprusturniiridel.

16. novembril toimuva Eesti – Austria EM-valikmängu pääsmed on müügil Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel. Kohtumise eel algavad tegevused kell 17.00: avatakse staadioni sissepääsud, sisegaleriidest saab soetada Eesti koondise fännitooteid ning toitu ja jooki. A. Le Coq Arena nurgatribüünile on üles seatud lava, kus astub üles armastatud Eesti artist. Kell 18.15 alustavad koondised mängueelse soojendusega, kell 18.45 kõlavad hümnid ning kohtunik annab mängule avavile kell 19.00. Eesti – Austria mängu esitleb Admirals.

Jalgpall

toetab Chanz