Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Ametlik! Thomas Häberli jätkab koondise peatreenerina, tema uuteks abilisteks saavad Jürgen Henn ja Joel Lindpere

Eesti jalgpallikoondise peatreener ja osad mängijad
Eesti jalgpallikoondise peatreener Thomas Häberli keskel mütsiga — FOTO: Jana Pipar/Jalgpall.ee

Eesti meeste koondisega liituvad 2024. aastaks abitreenerina Eesti viimaste aastate edukaim treener Jürgen Henn ja koondise legend Joel Lindpere.

2024. aastat alustab meeste koondis jaanuaris maavõistlusega Rootsi vastu, misjärel on märtsis ees sõelmäng Poolaga Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile pääsu nimel. Juunis leiab aset Balti turniir ning sügisel algab uus Rahvuste liiga hooaeg.

Meeste koondise peatreener Thomas Häberli andis täna toimunud Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) juhatuse koosolekul ülevaate möödunud aastast ja esitles tulevikku vaatavat nägemust. Juhatus toetas Häberli ettepanekuid muudatusteks, millest peamine on Henni ja Lindpere abitreenerina alustamine. Abitreeneritena jätkavad ka Mart Poom ja šveitslane Michael Müller, videoanalüütikuna Ants Jaakson.

Meeste koondise peatreener Thomas Häberli näeb uutes abitreenerites tugevat täiendust. „Olen Jürgeni tegutsemist jälginud alates 2019. aastast ja hindan teda kui noort ja talendikat treenerit. Ta on avatud ja valmis õppima. Joeli tugevus on see, et ta on kogenud endine koondise mängija ja hea täiendav lüli treenerite ja mängijate vahel,“ rääkis Häberli.

EJLi president Aivar Pohlaku sõnul toetab jalgpalliliidu juhatus meeste koondise peatreeneri nägemust ja uute abitreenerite liitumist. „Praeguses faasis usaldame peatreenerit, tema abitreenereid ja mängijaid. Seejuures toetame juba alanud põlvkondade vahetuse jätkumist. Muuhulgas keskendusime tänasel juhatuse koosolekul sellele, kuidas parimal moel toetada kogu meeste koondise valmistumist märtsi mängu eel,“ rääkis Pohlak.

Jürgen Henn on endine Tallinna FC Flora esindusmeeskonna peatreener. Meeskonda juhendas ta kokku 11 aastat, millest viimased viis oli ametis peatreenerina. Henn tüüris Flora neljal korral meistritiitlini ning 2021. aastal pääseti esimese Eesti klubina eurosarjas alagrupiturniirile. Hennile kuulub ka neli Albert Vollrati nimelist aasta treeneri auhinda, mis omistati talle aastatel 2019–2022 ehk neljal järjestikusel aastal. Hennil on alates 2020. aastast UEFA Pro treenerikvalifikatsioon.

Joel Lindpere on legendaarne endine koondislane, kes esindas meeste koondist 1999.–2016. aastal kokku 107 kohtumises ja lõi kokku 7 väravat. Mängijakarjääri jooksul kandis ta Eesti klubidest kõige pikemalt Flora särki ning tuli nende ridades 2002. ja 2003. aastal Eesti meistriks. Lisaks on ta karjääri jooksul esindanud Bulgaaria, Norra, USA ja Tšehhi klubisid. Pärast mängijakarjääri lõpetamist 2016. aastal on Lindpere tegutsenud JK Tallinna Kalevi spordidirektorina. Lindperel on alates 2020. aastast UEFA Pro treenerikvalifikatsioon.

Eesti võitis 2022. aastal Rahvuste liigas oma alagrupi ning oli oma liiga parim, millega teenis võimaluse mängida sõelmänge EM-finaalturniirile pääsemise nimel. Sõelmängude poolfinaalid toimuvad 21. märtsil, kui A-grupis kohtuvad omavahel Poola ja Eesti ning Wales ja Soome. Võidu korral mängib Eesti 26. märtsil EM-finaalturniirile pääsemise nimel võõrsil Walesi ja Soome vahelise kohtumise võitjaga. Finaalmängu võitnud koondis pääseb EM-finaalturniirile, keda ootavad samas alagrupis Holland, Austria ja Prantsusmaa.

Sügisel saab alguse uus UEFA Rahvuste liiga hooaeg, kus Eesti võistleb tänu 2022. aasta alagrupivõidule astme võrra kõrgemas C-liigas. Eesti vastased Rahvuste liigas selguvad 8. veebruaril toimuval loosimisel.

Jalgpall

toetab Chanz