Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Aktiivne piletiostmine ennustab Eesti – Rootsi mänguks suurt publikuhulka

Eesti koondise fännid
Eesti koondise fännid — FOTO: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Eesti meeste koondise järgmine Euroopa meistrivõistluste valikkohtumine toimub 9. septembril A. Le Coq Arenal Rootsiga. Et praegu on pileti soetanud juba ligi 4000 huvilist, võib mängule oodata suurt publikuhulka.

Eelmist meeste koondise kodumängu külastas 11 772 pealtvaatajat, A. Le Coq Arena oli välja müüdud. Rootsi koondis käis viimati Tallinnas 1997. aastal, kui maailmameistrivõistluste valikmängus teeniti napp 3:2 võit. Läbi aegade on Eesti ja Rootsi vastamisi olnud 18 korda, viimati 2021. aastal Stockholmis, kus võõrustajad olid paremad tulemusega 1:0. FIFA edetabelis paikneb Rootsi kõrgel 23. kohal.

Eesti Jalgpalli Liidu arendusdirektori Mihkel Uibolehe sõnul on Eesti ja Rootsi vahelised jalgpallitraditsioonid pikad. „Enne Teist maailmasõda kohtusid meie meeste koondised omavahel 12 korda, seejuures 90 aastat tagasi toimunud läbi aegade esimeses MM-valikmängus, mistõttu on Eesti ja Rootsi vastasseisul ka maailma jalgpalliloos oma koht,” märkis Uiboleht.

Praeguses EM-valiksarjas kaotas Rootsi sarnaselt Eestile koduväljakul Belgiale 0:3, võõrsil jäädi Austriale alla 0:2 ning kodus alistati Aserbaidžaan 5:0.

Eesti ja Rootsi lähevad EM-valikmängus A. Le Coq Arenal vastamisi 9. septembril, mil festivaliala avatakse kell 16, avavile kõlab kell 19. Kohtumist esitleb jalgpalliliidu suurtoetaja Rimi. Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel on saadaval pileteid nii külje- kui otsatribüünile.

 

Vahendas, jalgpall.ee

Jalgpall

toetab Chanz