Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Aasta meesjuuniori tiitlile kandideerivad Hein, Paskotši ja Vetkal

— FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee, Jana Pipar

Tänavusel traditsioonilisel jalgpalligalal, mis toimub 10. detsembril Estonia kontserdisaalis, kuulutatakse välja aasta parim meesjuunior.

Parima meesjuuniori valib tavapäraselt jalgpalliliidu juhatus ning valida sai 2002. aastal ja hiljem sündinud mängijate seast.

Tänavu kogus parima meesjuuniori valimisel hääli kuus mängijat. Esikolmikusse jõudsid (tähestikulises järjekorras): Karl Jakob Hein, Maksim Paskotši ja Martin Vetkal.

Lisaks teenisid hääli (tähestikulises järjekorras): Oliver Jürgens, Rocco Robert Shein ja Andreas Vaher.

21-aastane puurilukk Karl Jakob Hein on viimaste aastatega kerkinud meeste koondise kindlaks esiväravavahiks. Londoni Arsenali ridadesse kuuluv Hein on tänavu kaasa teinud kõikides EM-valikmängudes ning kaitses Eesti väravat ka kevadises maavõistlusmängus Ungariga. Hein on varem parimaks meesjuunioriks valitud 2020. ja 2021. aastal.

20-aastane Maksim Paskotši debüteeris meeste koondises kaks aastat tagasi ning on tänavu koondise eest väljakul käinud kaheksas kohtumises, kuulunud kõigis neis algkoosseisu ning teinud täismängud. Sel aastal tegi Paskotši ka suure sammu oma klubikarjääris, kui liitus Tottenham Hotspuri akadeemiast Šveitsi kõrgliigaklubi Zürichi Grasshoppersiga. Uut klubi on ta pärast septembrikuist lepingu allkirjastamist esindanud kaheksas kohtumises.

Igapäevaselt AS Roma noortevõistkonnas palliv 19-aastane Martin Vetkal alustas tänavust koondiseaastat U21 koondises ning tänu edukatele esitustele saadeti ta oktoobris esmakordselt väljakule ka meeste koondise särgis, kui sekkus 63. minutil platsile EM-valikmängus Asebaidžaaniga. Oma järgmises kahes koondisemängus – maavõistlusmängus Taiga ja EM-valikmängus Austriaga – kuulus ta juba põhikoosseisu ning valiti jalgpallifännide ja ekspertžürii poolt mõlemal juhul mängu parimaks.

Aasta parimat meesjuuniorit autasustab eriauhinnaga Nike.

Tänavusele jalgpallihooajale tõmmatakse pidulikult joon alla 10. detsembril Estonia kontserdisaalis, kus toimub kolm pidulikku galat. Kell 12 toimub Estonia kontserdisaalis noorte hooaja lõpetamine. Kell 15 algab Estonia kontserdisaalis sündmus „Eesti jalgpall tänab”, kus autasustatakse Esiliigade, II liiga, madalamate liigade, rahvajalgpalli ja rannajalgpalli parimaid, aktiivsemaid kohtunikke, parimaid staadioneid ning mitmeid teisi. Jalgpalligala, kus selgub teiste seas ka aasta meesjuunior, algab kell 18.00, sissepääs on kutsetega. 

Jalgpall

toetab Chanz