91. minuti penalti röövis Eesti jalgpallikoondiselt võidu

Eesti jalgpallikoondis
Eesti jalgpallikoondis — FOTO: Jana Pipar/Jalgpall.ee

Meeste koondis kohtus täna, 8. jaanuaril Portugalis peetud maavõistlusmängus Islandiga, kus lõpptulemuseks vormistati 1:1 viik, kirjutab jalgpall.ee.

Mängu kohtumine algas tasavägiselt, aga esimesed väravavõimalused lõi sellegipoolest just Eesti koondis. Juba 10. minutil virutas Zenjov kasti joonelt palli vastaste värava suunas ja tabas ristnurka, aga peakohtunik Miguel Nogueira luges välja suluseisu ja värav ei lugenud. Islandi koondis tegi esimesel poolajal ühe vahetuse, kui 36. minutil lahkus väljakult Palsson ja tema asemel tuli mängu Olafsson.

Eesti koondisel oli esimesel poolajal kokku viis pealelööki väravale, Islandil seevastu kaks. 44. minutil vormistas Sergei Zenjov kauni 1:0 värava, kui paremalt äärelt tuli madal sööt esiposti, Teniste suunas palli kannaga Zenjovile, kes väravalati põrkega selle võrku suunas. Eesti esimesel poolajal vahetusi ei teinud.

Teine poolaeg algas vahetusteta ja taaskord tasavägiselt. Eesti jäi vastaste surve alla ja 52. minutil teenis Island eestlaste värava ees penaltilöögi. Täna Eesti koondise eest debüüdi teinud puurilukk Vallner kaitses selle kindlalt! Eesti tegi 63. minutil, kui väljakult lahkusid Henrik Ojamaa ja Markus Poom ja nende asemel astusid esimest korda meeste koondise eest väljakule Ioan Yakovlev ja Nikita Vassiljev. 74. minutil vahetati välja Eesti koondise värava autor Sergei Zenjov ja kaitsja Ken Kallaste, nende asemel asusid mängu debütandid Alex Matthias Tamm ja Marko Lipp. Kohtumise viimane vahetus sündis 85. minutil, kui väljakult lahkus kapten Konstantin Vassiljev ja tema asemel sekkus mängu Karl Mööl. Kohtumise viimasel minutil tekkis Eesti koondise väravakastis penalti vääriline käega mäng, mille järel 90. minutil viigistas Island 1:1. Selle tulemusega kohtumine ka lõppes.

Koondisedebüüdi tegid algkoosseisu kuulnud Karl Andre Vallner ja Erko Jonne Tõugjas, lisaks vahetusest sekkunud Ioan Jakovlev, Nikita Vassiljev, Alex Matthias Tamm ja Marko Lipp.

Meeste koondis viibib 3.–13. jaanuarini treeninglaagris Lõuna-Portugalis Algarve regioonis. Järgmine maavõistlus toimub neljapäeval, 12. jaanuaril kell 18 Soome koondise vastu.