Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

9 PÄEVA KODUMÄNGUNI | Eesti – Rootsi mängu festivalialal esineb Terminaator

Jaagup Kreem
Jaagup Kreem — FOTO: Jana Pipar

Eesti meeste koondis kohtub 9. septembril A. Le Coq Arenal EM-valikmängus Rootsiga. Kohtumise eel avatakse kell 16 staadioni kõrval festivaliala, kus astub üles ansambel Terminaator.

Terminaator on tegutsenud alates 1988. aastast, kui sellele panid aluse Arno Veimer ja praegune solist Jaagup Kreem. Lisaks Kreemile kuuluvad ansamblisse Taavi Langi, Roland Puusepp, Henno Kelp ja Rene Puura. Terminaator on Eesti meeste koondise mängupäeval üles astunud ka varem: 2019. aasta oktoobris esineti Eesti – Saksamaa EM-valikmängu eel.

„Jalgpall on minu jaoks kuninglik spordiala. See on pallimängudest kõige huvitavam. Jalgpall on ikkagi kohapeal vaatamise sport, sest nii saab kõige suurema naudingu. On uhke tunne, kui Eesti mängib ja igal juhul tuleb omasid toetada,” sõnas Terminaatori solist Jaagup Kreem ja lisas, et festivalialal toimuval kontserdil tulevad esitusele suuremad hitid, sealhulgas fännide erilised lemmikud.

Festivaliala avatakse kell 16, Terminaator astub lavale 16.45. Lisaks Terminaatorile tervitab festivalialal külalisi maskott Siil ning tühjade kõhtude ja joogipoolise eest kannavad hoolt Amps, VLND Burger ja Peas Out. Huvilistele on uudistamiseks välja pandud ABC Motorsi sõidukid. Festivalialalt leiab ka põnevaid atraktsioone, kus saab panna proovile oma täpsuse ja osavuse. Jalgpallisõpru ootab fännikaup, mida saab soetada festivalialal asuvatest müügitelkidest. Alal liiguvad ringi ka jalgpalliliidu vabatahtlikud, kes müüvad mängukavasid ja värvivad soovijatel põsed sinimustvalgeks.

Õige lahingumeeleolu loomisele aitab kaasa ka A. Le Coqi löögirühm, kes saadab trummirütmide saatel pealtvaatajad staadionile. Festivaliala lõpetab tegevuse 45 minutit enne avavilet – kell 18.15 –, kui kõigil külastajatel palutakse leida avatseremooniaks tribüünidel oma istekohad. Mängu avavile kõlab kell 19.00.

Eesti – Rootsi kohtumist esitleb Eesti Jalgpalli Liidu suurtoetaja Rimi. Pääsmed mängule on müügil Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel, kus kõigil soovijatel on võimalik leida endale sobiva hinnaklassi ja istekohaga pääse. EJL tuletab meelde, et pääsmete edasimüük (sh välisfännidele) või piletite kasutamine kommertseesmärkidel (sh loosimised vms) on ilma EJLi nõusolekuta keelatud.

Seoses festivaliala ja suure hulga pealtvaatajatega on 9. septembril A. Le Coq Arena ümbruses liiklus oluliselt piiratud. Staadioni parklasse pääseb vaid erilubadega, mistõttu soovitab jalgpalliliit mängule tulla ühistranspordiga, jala või jalgrattaga. Autoga saabuvatel pealtvaatajatel tuleb parkimiseks varuda aega ja leida sobiv koht staadionist kaugemal.

Jalgpall

toetab Chanz