7 PÄEVA MÄNGUNI: festivalialal esineb Black Velvet

Eesti meeste koondist ootab täpselt nädala pärast, 2. juunil ees kohtumine San Marinoga. A. Le Coq Arena ootab külalisi varakult, sest festivalialal astub üles ansambel Black Velvet.

Black Velvet klahvpillimängija Sven Lõhmus, kes on laia tuntust kogunud laulukirjutajana, on muusika kõrvalt ka suur jalgpallisõber. „Hoian alati silma peal kõigil suurvõistlustel Euroopast maailmani välja ja Eesti koondisele elan samuti kaasa. Jalgpallur ma küll kunagi olnud ei ole, aga hoovis olen palli noorena palju mänginud,” rääkis Lõhmus.

Black Velveti üks tuntumaid lugusid on 2018. aastal ilmunud „Väravad”, mis on suuresti inspireeritud jalgpallist ning mille muusikavideo üks võttepaiku oli rahvusstaadion, kus Eesti peagi San Marinoga kohtub. „Jalgpalliteemalise loo tegemine oli meil pikalt mõtteis – oleme kõik jalgpallifännid. Meie suur ühine soov oli A. Le Coq Arenal muusikavideo filmida ja samal ajal oli algamas ka 2018. aasta MM – kõik jooksis hästi kokku,” selgitas Lõhmus loo tagamaid.

„A. Le Coq Arenal filmimine oli üks meeletult äge kogemus. Eriti meeldis mulle, et sain oma klaveri väljaku keskele viia ja mind üllatas, kui hästi kõik üle staadioni kõlas. See lugu räägib erinevatest põlvkondadest – muusikavideos on kaadrid meie tuntud jalgpalluritest koos oma lastega ning A. Le Coq Arenal toimunud võtetel olid meiega noored jalgpallurid. Väga võimas tunne oli!” lisas Lõhmus.

Black Velvet astub 2. juunil A. Le Coq Arena kõrval asuval festivalialal üles kell 17.30 ning kindlasti tulevad lisaks „Väravatele” esitusele hitid nagu „17”, „Sandra”, „Jennifer” ja „Võidusõit”. Festivaliala avatakse kell 17 ning mängu avavile kõlab kell 19.

Pääsmed Eesti – San Marino kohtumisele on saadaval Piletilevis ja mängupäeval kohapeal.