Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

2 PÄEVA KODUMÄNGUNI: Eesti – Belgia EM-valikmängul esitab hümni Tartu Akadeemiline Meeskoor

Tartu Akadeemiline Meeskoor (TAM)
Tartu Akadeemiline Meeskoor (TAM) — FOTO: Peeter Säälik

Eesti meeste koondist ootab 20. juunil A. Le Coq Arenal ees EM-valikmäng Belgiaga, mille eel esitab hümni Tartu Akadeemiline Meeskoor (TAM).

TAM alustas tegevust 1912. aastal, olles esimene üliõpilaskoor Eestis. Helilooja ja orkestrijuhi Juhan Simmi rajatud koori repertuaaris on Eesti koorimuusika klassikat ja kaasaegsete autorite teoseid. Koor on pälvinud tunnustusi ja auhindu nii Eestis kui välismaal.

Tänasel päeval laulab kooris poolsada Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli üliõpilast, vilistlast ja õppejõudu. 2017. aastast on koori peadirigent Kuno Kerge, teda abistab dirigendina Made Ritsing ja hääleseadjana Taavi Tampuu.

TAM koori dirigent Kuno Kerge sõnul on hümni esitamine koori jaoks alati olulise tähtsusega. „Hümni laulmine on siiski midagi enamat kui oluline traditsioon. Kui solist, koor või puhkpilliorkester esitab hümni vabariigi sünnipäevadel, siis on tal üks tähendus: see võib olla rahvuslik enesemääratlemine ja identifitseerimine. Suurtel spordivõistlustel on ka see dimensioon olemas, kuid lisanduda võib suure võidujoovastuse ja tähistamise mõõde,“ ütles Kerge.

Dirigent lisas, et meeskoor on jalgpalliga olnud seotud juba möödunud sajandi esimesest poolest ning TAM korraldab tänase päevani sõpruskohtumisi poistekooridega. Samuti rääkis Kerge, et olles tegutsenud väravavahina, näeb ta seoseid kooritöö ja spordiala vahel. „Tuues paralleele, siis võiks dirigenditööd võrrelda enim just jalgpallimeeskonna kapteni või väravavahi ametiga. Võib öelda, et lai haare ja käte siruulatus aitab hoida platsil nii värava pallidest puhtana kui ka dirigendil koori oma kindla kontrolli all,“ ütles Kerge.

Eesti – Belgia EM-valikmäng toimub 20. juunil A. Le Coq Arenal. Festivaliala avatakse kell 19.00, kus esineb Stefan, avatud on toitluskoht Amps Arena ja VLND Burger, kohal on ABC Motors ja toimub palju muud huvitavat. Kell 21 algab koondiste mängueelne soojendus ja kell 21.30 rivistus, hümnid kõlavad kell 21.30. Kohtunik annab avavile kell 21.45. Mängu esitleb EJLi suurtoetaja Coolbet.

Viimased pääsmed Eesti-Belgia mängule on müügil Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel ja Piletilevis. Jalgpalliliit soovitab kõigil huvilistel tulla kohale varakult ja varuda staadionile sisenemiseks piisavalt aega.

Jalgpall

toetab Chanz