2 PÄEVA KODUMÄNGUNI | Eesti – Aserbaidžaani mängu palli- ja maskotilapsed tulevad Harjumaa klubidest

Eesti jalgpallikoondis
Eesti jalgpallikoondis — FOTO: Liisi Troska/jalgpall.ee

Sel reedel, 13. oktoobril võõrustab Eesti meeste koondis A. Le Coq Arenal EM-valikmängus Aserbaidžaani. Mängul tegutsevad pallilastena Viimsi JK noormängijad, koondilased saadavad väljakule Tallinna FC Flora noored.

Tallinna FC Flora mängukorraldus- ja vabatahtlike juht Kristi Mäeorg kinnitas, et selline võimalus mängijaid väljaku saata on noorte jaoks väga eriline. „Hea meel on selle üle, et suur osa nendest lastest, kes koondislasi väljakule saadavad, käivad usinalt maskotilasteks ka Flora kodumängudel. Koondisemäng on suur austusavaldus nendele lastele ja lapsevanematele, kes klubimängudel olenemata ilmast alati kohal käivad ja meid toetavad,” rääkis Mäeorg.

Mäeorg lisas, et lapsed olid uudisest kuuldes väga elevil. „Nad on hästi õnnelikud ja ootavad mängu väga! Nüüd saavad nad omadele toeks olla veelgi suuremal mängul,“ ütles ta.

Samal mängul toetavad koondislasi pallilastena Viimsi JK noored pallurid.

Meeste koondise mängudele pakutakse maskoti- ja pallilapseks tulemise võimalust klubidele, kes käivad abiks ka noortekoondiste maavõistlusel ja sõprusturniiridel.

Eesti – Aserbaidžaani EM-valikmängu festivaliala avatakse kell 16, aasta ansambel Gram-Of-Fun astub lavale kell 16.45. Festivalialal tervitab külalisi maskott Siil ning tühjade kõhtude ja joogipoolise eest kannab hoolt Amps. Festivalialalt leiab ka põnevaid atraktsioone, kus saab panna proovile oma täpsuse ja osavuse. Jalgpallisõpru ootab fännikaup, mida saab soetada festivalialal asuvatest müügitelkidest. Alal liiguvad ringi ka jalgpalliliidu vabatahtlikud, kes müüvad mängukavasid ja värvivad soovijatel põsed sinimustvalgeks.

Õige jalgpallilahingu meeleolu loomisele aitab kaasa ka A. Le Coqi löögirühm, kes saadab trummirütmide saatel pealtvaatajad staadionile. Festivaliala lõpetab tegevuse 45 minutit enne avavilet – kell 18.15 –, kui kõigil külastajatel palutakse leida avatseremooniaks tribüünidel oma istekohad. Eesti – Aserbaidžaani mängu avavile kõlab kell 19.00. Mängu esitleb EJLi suurtoetaja Nike.

Neli päeva hiljem, 17. oktoobril läheb Eesti koondis maavõistlusmängus vastamisi Tai koondisega. Pääsmeid mõlemale oktoobrikuu kohtumisele saab soetada Piletilevist ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehelt.