10 PÄEVA KODUMÄNGUNI: Eesti – Rootsi mängule on väljastatud üle 8000 pääsme

Eesti koondise fännid
Eesti koondise fännid — FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

10 päeva pärast A. Le Coq Arenal toimuvale Eesti – Rootsi meeste koondiste Euroopa meistrivõistluste valikmängule on väljastatud üle 8000 pileti.

Jalgpalliliit soovitab kõigil huvilistel soetada pääse eelmüügist ning tulla staadionile varakult. „Mängu eel toimub ka festivalialal palju põnevat, millest kõigil pealtvaatajatel on võimalik osa saada. Samuti tagab varakult staadionile jõudmine sujuvama pileti- ja turvakontrolli,“ ütles Eesti Jalgpalli Liidu peadirektor Tõnu Sirel.

Festivaliala avatakse staadioni kõrval juba kell 16 ning seal astub kaasakiskuva tunniajase programmiga üles armastatud Eesti artist. Koondised alustavad mängueelse soojendusega kell 18.15, hümnid kõlavad kell 18.45 ning kohtunik annab avavile kell 19.00. Mängu esitleb EJLi suurtoetaja Rimi.

Läbi ajaloo on Eesti ja Rootsi vastamisi läinud 18 korral. Rootsi koondis käis viimati Tallinnas 1997. aastal, kui MM-valikmängus teeniti napp 3:2 võit. Üheväravalise võidu teenis Rootsi ka viimases omavahelises mängus, mis peeti 2021. aasta märtsis Stockholmis.

Pääsmed mängule on müügil Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel, kus kõigil soovijatel on võimalik leida endale sobiva hinnaklassi ja istekohaga pääse. EJL tuletab meelde, et pääsmete edasimüük (sh välisfännidele) või piletite kasutamine kommertseesmärkidel (sh loosimised vms) on ilma EJLi nõusolekuta keelatud.

Seoses festivaliala ja suure hulga pealtvaatajatega on 9. septembril A. Le Coq Arena ümbruses liiklus oluliselt piiratud. Staadioni parklasse pääseb vaid erilubadega, mistõttu soovitab jalgpalliliit mängule tulla ühistranspordiga, jala või jalgrattaga. Autoga saabuvatel pealtvaatajatel tuleb parkimiseks varuda aega ja leida sobiv koht staadionist kaugemal.