Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Valencia ja Real Betis kohtuvad Copa del Rey finaalis

Laupäeval kohtuvad omavahel Real Betis ja Valencia, et otsustada, kellest saab Hispaania Copa del Rey võitja. Turniiri võitja kvalifitseerub automaatselt järgmise hooaja UEFA Euroopa liiga turniirile. Hispaania gigandid nagu Real Madrid, Atletico Madrid ja Barcelona ei suutnud sel aastal turniiri finaali pääseda.

Poolfinaalis alistas Real Betis Rayo Vallecano 3:2 ja Valenica sai jagu Bilbao Athleticust 2:1. Sevilla meeskond on hetkel Hispaania kõrgliigas viiendal ja Valencia kümnendal positsioonil ning Valencia pole neli viimast mängu võitnud. 

Betis on Valencia liigas juba alistanud, tulemusega 4:1. Meeskonnad on vastamisi läinud 26 korda – 13 korral on võitnud Valencia, kaheksal korral Betis ja viis mängu on lõppenud viigiga. Karikasarjas on Valencia alistanud Betisi kolmel korral ja ühel korral on jäänud mäng viiki. Betis osales selle aasta UEFA Euroopa liigas ja jõudis kaheksandikfinaali. Seal nad kaotasid Eintracht Frankfurdile 2:3. Frankfurt suutis hiljem veerandfinaalis alistada ka FC Barcelona. 

Valencia on võitnud Copa del Rey kaheksal korral ning viimane kord oli aastal 2019, mil finaalis alistati Barcelona 2:1. Valencia on samuti üheksal korral finaalis kaotanud. 

Betis on karika võitnud kahel korral, mil meeskond alistas oma rivaalid aastal 2005. Betis on kaotanud finaalis kahel korral. Barcelona on võitnud Copa del Rey 31 korral, Athelitc Bilbao 23 korral, Real Madrid 19 ja Atletico Madrid 10 korral. 

120. Copa del Rey finaali näidatakse 23. aprillil, kell 22.50, kanalil TV3 Sport ja uue põlvkonna teleteenusel Go3. 

Jalgpall

toetab Chanz