Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Eesti hokikoondis sai kogenud peatreeneri

Petri Kalevi Skriko
Petri Kalevi Skriko — FOTO: Kuvatõmmis videost

Eesti meeste jäähokikoondise uus peatreener on 61-aastane soomlane Petri Kalevi Skriko. 

 

Lappeenrantast pärit Skriko alustas oma karjääri SaiPa´s ning valiti 1981. aastal NHL-i draftis 157. valikuna. 1984. aastal pääses ta NHL-is jääle, järgmise kümne hooaja vältel sai ta Vancouver Canucksi, Boston Bruinsi, Winnipeg Jetsi ja San Jose Sharksi särgis kirja lausa 541 mängu ja 405 resultatiivsuspunkti. 

Põhja-Ameerikast lahkudes mängis Skriko ühe hooaja Kiekko-Espoo eest ning siirdus seejärel Taani klubisse Herning Blue Fox, kus veetis veel kuus hooaega ning viis seejärel meeskonna juba peatreenerina meistriks. Hiljem tegutses ta muuhulgas NHL-i klubide juures skaudina ning juhendas kolm aastat Soome klubi SaiPa.

Viimati töötas Skriko peatreenerina aastail 2017-2018, kui ta juhendas teistkordselt Herningut. Viimasel kolmel aastal oli soomlane Florida Panthersi skaut.

Skriko on oma karjääri jooksul võitnud hulgaliselt nimekaid auhindu. Ta aitas Soomel võita 1981. aasta juunioride jäähoki MM-il hõbemedali ja 1982. aasta juunioride MM-il pronksi, kus ta nimetati turniiri parimaks ründajaks. 

Ründaja esindas Soome koondist 1984. aastal Sarajevo ja 1992. aastal Albertville´i taliolümpiamängudel, sealjuures neist esimesel oli rahvusmeeskonna parim punktitooja. Lisaks mängis ta kolmel korral MM-il.