Jäähoki

toob sinuni Coolbet

Rooba tegi kübaratriki, kuid Eesti koondis kaotas ülipõnevas ja väravaterohkes mängus Jaapanile

Eesti meeste jäähokikoondis kaotas MM-i I divisjoni B-grupi turniiri teises mängus Jaapanile tulemusega 5:7 (2:4, 3:1, 0:2). Seejuures tuli Eesti koondis välja kolmeväravalisest kaotusseisust ning alustas viimast kolmandikku viigiseisult 5:5.

Avaperioodil viis Otsu Kosuke jaapanlased juhtima, seejärel Vadim Vasjonkin viigistas, kuid Jiei Halliday, Shigeki Hitosato ja Taiga Irikura viisid Jaapani 4:1 ette. Viiv enne esimesele vaheajala minekut viskas Robert Rooba Pääsukeste poolel ühe värava tagasi.

Teisel kolmandikul tegi Rooba seisuks 4:3, siis skooris vastaste poolel Yusei Otsu, kuid Silver Kerna värav ning Rooba kolmas tabamus tõid vaheajale minekuks tabloole 5:5 viigi.

Viimasel kolmandikul otsustas mängu saatuse Jaapani koondise ründaja Yushiroh Hirano, kelle kahele väravale Pääsukesed enam vastumürki ei leidnud.

Eesti meeskonna parimaks mängijaks valiti kübaratriki teinud Rooba ning vastaste poolelt Shogo Nakajima.

Villem-Henrik Koitmaa tõrjus Eesti koondise väravas 33 ning jaapanlaste Yuta Narisawa 24 vastaste pealeviset.

Laupäeval kell 21:00 kohtub Eesti turniiri kolmandas mängus Serbiaga.