Robert Rooba: ründemäng oli väga hea, kuid kaitses tegime lihtsaid vigu

Jaapani vastu kübaratriki teinud Eesti koondise kapten ütles pärast kohtumise lõppu, et võrreldes avamänguga parandas meeskond oluliselt ründetegevust, ent seevastu lasti kaitses läbi lihtsaid vigu.

“Ründemäng oli väga hea – viis väravat on meie poolt ikkagi väga hea saavutus. Seitse väravat endale on liiga palju. Kui võrrelda Poola mänguga, siis tekkis vastupidine efekt: kui seal jättis realiseerimine soovida, siis täna suutsime sellega hakkama saada; samas oli Poola mängus kaitsemäng hea, ent täna me seda ei suutnud,” leidis Rooba.

“Lasta endale seitse väravat visata, seda on liiga palju. Selles osas peame asju korrigeerima – meile visati liiga lihtsad ja rumalad väravad. Võtame siit kaasa ründetsoonis leitud enesekindluse ja positiivsuse, kuid peame taas leidma samasuguse kaitsemängu nagu Poola vastu,” lisas ta.

Meeskonna kapten tunnustas noori mängijaid. “Noored saavad parajad tuleristsed. Tempo on kõva, mängud rasked, vastased füüsiliselt tugevad. Lihtne neil pole. Seni on nad kõik mehe eest väljas olnud. Kindlasti parandab igaüks järgnevates mängudes oma sooritust veelgi,” ütles ründaja.

Jussi Tupamäki: viie väravaga peaks jäähokimängu võitma, aga seitse tükki endale on liiga palju!

Eesti koondise peatreener Jussi Tupamäki ütles Jaapanilt saadud 5:7 kaotuse järel, et meeskonnal oli võimalus võidu nimel võidelda, kuid kätte maksis ebastabiilne sooritus.

“Loomulikult peaks viie väravaga jäähokimängu võitma, selles mõttes on seitse tükki endale liiga palju. Meil oli võimalus võidu nimel võidelda, pärast teist kolmadikku oli seis viigiline 5:5. Meil on noor võistkond ja tegime liiga palju mentaalseid vigu. Mäng ei püsinud stabiilsena, vaid liikus üles-alla ning see tekitas professionaalse meeskonna vastu probleeme,” analüüsis Tupamäki.

“Võrreldes esimese mänguga Poola vastu parandasime täna nii mõndagi, lõime viis väravat. Võtame siit head asjad kaasa ja võitleme edasi,” lubas ta.