Pääsupiigad ehk U18 jäähokineiud veetsid Kohtla-Järvel tööka treeninglaagri

u18-hokineiud
Foto: Hendrik Soots

Pääsupiigad ehk Eesti neidude U18 jäähokikoondis oli Kohtla-Järvel töökas ja lustakas treeninglaagris. 

Laagris osalesid 17 hokitüdrukut: väravavahid Sofia Salamatina ja Karola Vares ning väljakumängijad Miriam Miško, Rosanna Nero, Martha Peterson, Nora Vont, Marissa Reiter, Merili Ilmjärv, Svetlana Aleksejeva, Karina Demina, Amalia Geller, Kadi Ross, Käbi-Triin Riig, Miina Kriisa, Jete Marie Helekivi, Emilia Koger ja Olesja Prants. 

Pääsupiigade peatreener on Oleksii Lubnin ning abitreenerid Ott Tootsi, Villem-Henrik Koitmaa ja Margaret Neering. 

Laagri korraldaja, Eesti Hoki juhatuse liige Kristi Seppa hinnangul läks laager igati korda.

“Mul on nii hea meel, et leidsime koondisele teise väravavahi – Karola Vares oli väga tubli ja arenes laagri jooksul tohutult! Kõik tüdrukud olid väga tublid, pühendusid treeningutele, olid positiivsed ning said omavahel väga hästi läbi! Treenerid tegid samuti suurepärast tööd, omavaheline koostöö sujus ning harjutused olid huvitavad. Tänan veelkord kõiki meie toetajaid, tänu kellele saime laagri edukalt korraldatud,” ütles ta. 

Peatreener Oleksii Lubnin jagas osalejatele samuti kiidusõnu. “Oli väga tore laager, aitäh kõikidele tüdrukutele osalemise eest! Mulle väga meeldis,” sõnas peatreener. 

Abitreener Margaret Neering: “Oli hea näha, kuidas tüdrukud said omavahel hästi läbi nii jääl kui vabal ajal ning tiimi vaim kasvas nähtavalt. Tüdrukute areng oli silmnähtav ja julgust tuli juurde.” 

Abitreener Villem-Henrik Koitmaa: “Oli igati edukas laager, kus nägime mängijate hetke taset ja suutsime anda ka hinnangu potentsiaalseks arenguks algaval hooajal.”

Abitreener Ott Tootsi: “Laager oli tüdrukutele väga kasulik kuna õpiti tundma nii üksteist kui ka üksteise mängustiili. Samuti õppisid treenerid tüdrukuid rohkem tundma ning said vajalikku infot eesolevaks MM-i ettevalmistusperioodiks.”