Jäähoki

toob sinuni Coolbet

Eesti U18 jäähokikoondis avas MM-il võiduarve, kui alistas Prantsusmaa

— FOTO: Catherine Kõrtsmik

Eesti U18 noortekoondis avas I divisjoni MM-il võiduarve, kui alistas Prantsusmaa tulemusega 4:3

Mängu seitsmendal minutil viis Artjom Masljonov Eesti juhtima 1:0, Prantsusmaa viigistas seisu kui mängitud oli 10.03. Kuus minutit hiljem tabasid väravat taas prantslased ja läksid mängu juhtima 2:1. Kümme sekundit enne esimese kolmandiku lõppu viigistas seisu Maksim Burkovi ja Nikita Antonovi söödust David Timofejev.

Teise kolmandiku kolmandal minutil viis prantslased 3:2 ette Antonin Fine täpne tabamus. Kolmandiku lõpus suutis Eesti jalule seada taas viigi kui täpne oli mängus teist korda David Timofejev.

Kui mängu oli mängitud 48.49 viis Roland Luht Eesti taas juhtima. Söödupunktid said kirja Akim Frolkov ja Paul Vahi.

Mängu viimased kümme minutit olid pingelised, kuid Eesti poisid pidasid vastu ja võtsid turniiril vastu oma esimese võidu.

Eesti U18 koondise väravavaht Daniel Nefedov tõrjus mängus 25 pealeviset, Prantsusmaa väravavaht Guillaume Schoch 15.

Eesti poolelt valiti mängu parimaks tänases mängus kaks väravat visanud David Timofejev.

Pärast kolme mängupäeva juhib turniiritabelt Leedu 8 punktiga, talle järgneb Sloveenia kuue silmaga. Kolmas on 4 punkti kogunud Itaalia ja kolm punkti on kogunud Prantsusmaa, Korea ja Eesti.

Homme on turniiril vaba päev, Eesti peab järgmise kohtumise reedel, 19. aprill kell 19.30 Koreaga.