Jäähoki

toob sinuni Coolbet

Eesti U18 jäähokikoondis alustas kodust MM-turniiri raske võiduga Suurbritannia üle

Eesti U18 noortekoondis alustas Tondiraba jäähallis toimuvat U18 MM-i II divisjoni A-grupi turniiri 3:2 (1:0, 0:1, 2:1) võiduga Suurbritannia üle.

Avakolmandiku lõpus asus Eesti koondis Erik Nevolaineni arvulisest ülekaalust visatud väravast mängu juhtima, tabamusele tegid eeltöö Jegor Proskurin ja Martin Novitskiy.

Teisel poolajal realiseersid omakorda britid arvulise ülekaalu, tabamuse autoriks märgiti Archie Hazeldine.

Kolmandal kolmandikul viis Erik Potšinok Eesti juhtima, seejärel seadis Jack Hopkins veelkord jalule viigi, ent Erik Potšinoki suurepärane läbimurre 3.10 enne lõpusireeni kindlustas Eesti koondisele kolm väärtuslikku võidupunkti.

Eesti koondis kostitas Suurbritannia väravavahti Benjamin Nortonit 39 pealeviskega, Pääsukeste väravasuul tõrjus Georg Vladimirov 16 litrit. Karistusminuteid kogus Eesti 6 ning vastased 16.

Eesti parimaks mängijaks valiti avavärava autor Erik Nevolainen ning brittide poolel 1+1 resultatiivsuspunkti kogunud Archie Hazeldine.

Eesti järgmine vastane on teisipäeval Leedu, kes kaotas avavoorus 3:5 Lõuna-Koreale.