Reklaam sulgub sekundi pärast

Jäähoki

toob sinuni Coolbet

Eesti Kaitsejõudude jäähokikoondis sai Balti sõjaväespordi talimängudel teise koha

Eesti Kaitsejõudude jäähokikoondis
Eesti Kaitsejõudude jäähokikoondis — FOTO: Eestihoki.ee

Eesti Kaitsejõudude jäähokikoondisel jäi selle aasta Balti sõjaväespordi talimängudel i-le täpp panemata - meeskond saavutas turniiril teise koha, kirjutab eestihoki.ee.

9. Balti sõjaväespordi talimängud toimusid 7.-9. märtsil Kohtla-Järve jäähallis, kus Eesti Kaitsevägi võõrustas koondisi Lätist, Leedust ja Rootsist. Tegu on igaaastase talimängude turniiriga, kus Balti riigid kordamööda võistlusi läbi viivad. Kümnes juubeli turniir leiab järgmine hooaeg aset taaskord Lätis.

Esimesel võistluspäeval läks Eesti koondis vastamisi Leeduga, kes alistati tulemusega 4:0. Eesti eest tegid skoori kübratrikiga Artemi Aleksandrov 3x ja Maksim Ljubobratets.

Naistepäeval ehk teisel mängupäeval oli Eesti vastaseks tugev Läti koondis kogenud mängumeestega. Kuigi Eesti koondis omas mängus teatavat ülekaalu sooritades 38 pealeviset vastaste 18 pealeviske vastu jäi seis 1:1 viiki. Eesti eest tegi skroori Vladlen Antševski endine Narva PSK kasvandik.

Võitja selgus karistusvisete seerias, kus lätlased suutsid oma paremuse maksma panna ja said kätte vajalikud võidupunktid.

Viimasel mängupäeval oli Eesti koondise vastaseks samuti kogenud Rootsi koondis. Mängu rakse algus jättis Eesti koondise 0:2 kaotusseisu, kuid meie võistkonna kiirus ja tugev tahe turniir hästi lõpetada oli piisavalt suur, et kohtumine lõpuks 3:2 võita. Eesti eest tegi kübaratriki Pjotr Malõšev, kellele andis resultatiivsed söödud Artemi Aleksandorv.


Võistkonnajuhi Artur Tiganiku kokkuvõte talimängudele: "Tervikuna võib turniiri ja võistkonnaga rahule jääda. Mänguplaaniliselt võib ka öelda, et me ei mänginud oma kõige paremat mängu, kuna saavutasime teise koha. Otsustavas mängus lätlaste vastu ei olnud meil üldse õnne, et lätlaste head väravavahti üle mängida. Antud mängus jäi mäng ilmselt otsustavuse ja pinge tõttu liiga individuaalseks selmet proovida just võistkondliku kavalusega vastaseid murda. Kuid jällegi, tervikuna võib võistkonna ja turniiriga rahule jääda, sest esimene koht oli väga lähedal."

Eesti Kaitseväe jäähokikoondise koosseis 2023 sõjaväespordi talimängudel:


1. Mark Tihhomirov

2. Stanislav Butšinski

3. Pjotr Malõšev

4. Sander Stetski

5. Aleksander Ebber

6. Artemi Aleksandrov

7. Marek Leet (VV)

8. Georgi Hiltsenko

9. Andrei Atrjushin

10. Nikita Abramov

11. David Söderblom

12. Vladlen Antševski

13. Maksim Ljubobratets

14. Kaspar Kaljuvee

15. Viktor Masljonov

16. Miron Simakov (VV)

17. Steven Rugam

18. Oliver Liidemann

Peatreener: Sergei Lubnin

Võistkonna juht: Artur Tiganik

Tehnik: Karli Ojamäe

Tehnik: Denis Petrov

Abi: Ilmar Parmink

Logistik: Ivan Korpan

Jäähoki

toob sinuni Coolbet