Anett Kontaveit (5) üritas mängida, aga kiiresti selgus, et võimu ja energiat piisavalt pole ning ta kaotas Rooma WTA 1000 turniiri 2. ringis Petra Marticile (Horvaatia) 2:6, 3:6.

Anett oIi taastunud nii palju, et mängima minna, aga mitte nii palju, et hästi mängida. Seda tunnistas ka treener Harri Neppi. “Kindlasti see pidi olema haiguse mõju, ta ei olnud füüsiliselt valmis. Mõnda stoppi ei hakanud üldse jooksma ja tundus, et ta üsna kiiresti leppis kaotusega,” ütles Neppi.

Rohkem oli Anett raskustes oma servil, mida ta võitis ainult mõlema seti esimeses geimis. Teises setis tekkis justkui võitlust, sest seisul 1:2 ja uuesti 2:3 peal võttis Anett murde tagasi. Aga oma pallingul ikka geimi kätte ei saanud ja nii polnud lootust. Pikemate punktide järel Eesti esireket hingeldas ja vahel nõjatus isegi reketile, et puhata. Tähtis oleks nüüd, et pooleteise nädala pärast Pariisis oleks ta juba täisjõuga võimeline Prantsusmaa lahtistel mängima.

Statistikal võib-olla sellise mängu juures eriti tähtsust polegi, aga Anett lõi 3 ässa ja sai esimest servi sisse 56%, mis ei ole halvad näitajad, aga ta võitis esimeselt pallingult ainult 37% punktidest (teiselt servilt 46%). Martic võitis vähemalt kümmekond punkti tilkpallide abil, aga eks ta targa mängijana taipas ka, et Anett kiiresti joosta ei jõua. Kui ta jõudis pallini, ei suutnud ta seda enam piisavalt hästi suunata.