Kaia Kanepi jõudis Pariisis veerandfinaali

Kaia Kanepi alistas 12-päevase vaheaja järel teist korda 17-aastase Linda Fruhvirtova (Tšehhi). Seekord oli mäng veidi tasavägisem, Trophee Lagardere’i 2. ringis oli tulemus 7:6, 6:4.

Veel ei ole teada, kellega Kaia Pariisis peetaval WTA 125K turniiril veerandfinaalis kohtub, sest tema vastane selgub alles homme. On üsna töenäoline, et selleks saab Donna Vekic (Horvaatia WTA 106.), kunagine TOP20 mängija, kes peaks alistama Joanne Zügeri (Šveits, WTA 215.).

Tänane mäng oli üsna kõikuva iseloomuga. Fruhvirtova juhtis 2:0, 15:0 ja selleks ajaks oli Kaia võitnud vaid ühe punkti. Seejärel võttis Kaia murde tagasi, hoidis oma servi tasavägises geimis ning alates seisult 2:2 võitis kolm geimi nii, et Fruhvirtova teenis ainult ühe punkti. Aga kohe läks vastupidi – seisuni 5:5 jõudis noor tšehhitar vaid kolm punkti loovutades. Kui Kaia oli kaotanud juba kolm servigeimi (võrdselt Fruhvirtovaga), siis seisult 6:5 pallima asudes üllatas Eesti teine reket sellega, et võitis servil 10 punkti järjest. Sellesse seeriasse kuulus ka tie-break, mille Kaia võitis ühe minimurde arvel 7:4.

Teine sett oli pisut „normaalsem“. Fruhvirtova tegi taas esimesena murde, millele Kaia vastas seisul 2:3. Seisul 5:4 võitis Kaia uuesti vastase servi ja loomulikult oli sellega mäng läbi. Võrreldes esimese ringi mänguga vähendas Kaia topeltvigade arvu 9lt 6-le ja lõi esimest servi sisse 55%. Fruhvirtova oli täpsem (73%) ning ei saanud esimeselt servilt kuigivõrd vähem punkte (61 ja 62%), aga oli kehvem teisel servil (41% Kaia 56% vastu). Kaia teine serv tundub olevat vahe relv, sest kui topeltvead maha võtta, võitis ta esimeses mängus 22st punktist 20 ja täna 26st 18, mis on teise pallingu kohta ka väga hea.