Kaia Kanepi alistas Tšehhi tulevikulootuse ja pääses Madridis teise ringi

Kaia Kanepi alustas Madridis WTA 1000 turniiri 6:3, 6:4 võiduga 16-aastase Linda Fruhvirtova (Tšehhi, WTA 205.) üle. Mäng kestis tund ja 15 minutit.

Fruhvirtova on kindlasti naiste tennise üks peamisi tulevikulootusi, aga vähemalt täna jäi ta tasemelt Kaiale alla. Vale oleks võib-olla öelda, et Kaia võitis kindlalt, aga kohtumise jooksul ei olnud sellist tunnet, et ta võiks kaotada. Kuigi Kaia alustas väga ebakindla geimiga ja loovutas kohe oma servi, ilmnes peagi, et tagajoone pallivahetustes mängib ta noore vastase üle. Need punktid, kus mõlemad mängisid suhteliselt hästi, langesid ca 70% ulatuses Kaia kasuks. Aga kuna eestlanna tegi vastasest kuus lihtviga rohkem (vastavalt 29 ja 23), mäng mõnevõrra võrdsustus.

Kaia sai kohe murde tagasi ja võitis teist korda Fruhvirtova pallingu seisul 4:3. Tšehhitari serv on siiski tehniliselt väga hea ja selles osas on noorel mängijal kindlasti tulevikku. Oma servigeimides pääses Fruhvirtova vähemalt nii palju domineerima, et võitis 52% punktidest, Kaia teenis oma pallingul 64% punktidest. Eestlanna võitis ka ässad 4:3 ja viimasel ajal on ta tublisti vähendanud topeltvigade arvu – täna tegi vaid ühe. Äralöögid langesid Kaia kasuks 18:11, kuid sunnitud vigu oli Fruhvirtoval palju rohkem ja seda just Kaia võimsuse tõttu tagajoonelt.

Teist setti alustas Kaia kindlalt ja asus 2:0 juhtima. Seisul 1:3, 40:30 tegi Fruhvirtova jämeda vea – võrgu ees olnud palli võinuks vast ükskõik kuhu lüüa, et punkti võita, aga tšehhitar lõi selle võrku. Kaia teine murre oli otsustav, ehkki vahepeal mängis Fruhvirtova kaks väga head geimi ja võttis ühe murde tagasi. Noor tšehhitar hakkas juba harjuma Kaia tempomänguga, aga kohtumine lõppes enne ära, kui ta seda tõestada sai.

Intervjuus märkis Kaia, et mäng oli raske, aga Madridi väljakud talle meeldivad, sest seal on saviliiva põrge küllaltki kiire. Kaia järgmine vastane on siiski keerulisem – maailma 14. reket Jessica Pegula (USA), kellega ta kohtunud veel pole. Täna oli Pegula siiski suurtes raskustes Camila Giorgiga (Itaalia), kui võitis otsustava seti 2:5 kaotusseisult 7:5, 2:6, 7:5. Itaallannal oli seisul 5:3 kasutada ka üks matšpall. Kanepi ja Pegula kohtumine toimub pühapäeval.