Viljandi HC lülitas tiitlikaitsja konkurentsist ja edenes Balti liiga finaali

Esmakordselt Viljandis toimuv käsipalli Balti liiga finaalturniir algas seda korraldava meeskonna lahinguga mulluse võitja vastu. Viljandi HC alistas Klaipeda HC Dragunase 30:26 (15:11) ja edenes pühapäevasesse finaali. Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Põlva Serviti ja Vilniuse VHC Šviesa.

Etteaimatavalt alustasid Viljandi ja Dragunas kohtumist agressiivse kaitsega ning üritasid mängu kiireks ajada. Finaalturniiri võõrustajad – aga ka debüdandid – ei lubanud külalisi kordagi juhtima, ehkki alustati väga tasavägiselt ja Dragunas jõudis avapoolajal kolmel korral viigini.

Kui Mikk Varik oli 15. minutil mulgid 8:6 juhtima viinud, jäi Viljandi kahe eemaldamise tõttu peaaegu minutiks platsile neljakesi. Vähemus kannatati küll hästi ära, kuid 22. minutil oli Ignas Savičiuse värava järel tablool 10:10 viik. Seejärel keeras Rasmus Ots aga oma värava lukku ja viskas võtme kaheksaks minutiks minema.

Aktiivse kaitsega sunniti Dragunase pallureid eksima söötudega, saadi kiirrünnakuid ning ühest sellisest viis Ott Varik põhiturniiri võitnud Viljandi juba 14:10 juhtima. Poolajavileks oldi Balti liiga tiitlikaitsja vastu 15:11 ees.

Viljandi hoog jätkus teise pooltunni algulgi, Kristo Voika kasvatas suurepärase läbimurde tulemusena vahe viieväravaliseks. Ott Varik tegi veel 19:14, kuid siis jooksis mulkide rünnakumootor kinni. Vastastel oli heas viskehoos Danilo Glušak ja vasakukäeline ukrainlane vähendas vahe kahele.

Uuesti sai Viljandi nelja väravaga eest ja Voika tabamuse järel juhiti 48. minutil 23:19. Dragunas ei andnud alla ja tõstis veelgi tempot. 53. minutil vähendas Savičius vahe minimaalseks – 26:25, ent uuesti kerkis võtmerolli Ots, tehes postide vahel imelisi tõrjeid.

Rünnakul võtsid vastutuse noored pallurid, hästi tabasid nii Mihkel Lõpp kui ka Hendrik Koks ning minut enne lõpuvilet tuli Voika viskest 30:25. Viljandi võidunumbrid olid lõpuks 30:26, Koks viskas seitse, Kristjan Koovit viis ja Voika neli väravat. Mängu parimana jäi Glušaki arvele kaheksa tabamust.

"Meil oli täna pikem pink, mis kindlasti määras palju. Aga ka võimas publik oli nii-öelda kaheksandaks mängijaks. Väga rahule jään kaitsega, lubada 26 väravat visata sellises kiiretempolises mängus, on hea tulemus. Ja ka rünnak toimis avaminutitest alates ja suure osa kohtumisest," tegi Viljandi peatreener Marko Koks lühianalüüsi.