HC Tallinn kindlustas võiduga SK Tapa üle pronksmedali

Meeste meistriliiga 16. voor lõpetati reede õhtul, kui HC Tallinn alistas kodusaalis SK Tapa 37:28 (21:13). Samaga kindlustas pealinnaklubi tänavusel hooajal pronksmedalivõidu, sest järgnev kolmik järelejäänud voorudega neist enam mööduda ei saa. Hõbedalootus on Tallinnal veel vaid matemaatiliselt olemas.

Pärast avavoorus septembris HC Tallinna 36:25 võiduga lõppenud kohtumist olid kaks meeskonda mänginud vaid korra. Viis nädalat tagasi tehti Tapal 23:23 viik. Kalevi spordihallis toimunud vastasseisu algul ei suutnud tapalased pidurdada klubi oma kasvandikku Kaspar Leesi.

Mängujuhina alustanud Eesti koondislane viskas Tallinna kolm esimest väravat ja kuuendal minutil viis Dmõtro Turtšenko pealinlased 4:2 juhtima. Järgmised tosin minutit pommitati kordamööda ehk vahe püsis ühe-kahe värava peal. Alles 18. minutil tuli Turtšenko täpsest viskest 11:8 ja seejärel hakkas Tallinn valusalt nõelama kiirrünnakutega.

Jürgen Rooba realiseeris neist kaks, Marek Karu ühe ning 24. minutil oli Tallinn ees 15:9. Tapa oli suurtes raskustes nii kaitses kui ka rünnakul ja vahe kasvas veelgi. Lees tegi 27. minutil 18:11 ning koos poolajasireeniga tuli Roobalt 21:13.

Külaliste arvates polnud vahe nii suur midagi ning teist pooltundi alustas Tapa hästi. Napi kahe minutiga tabas Sten Reinvart korra, Ilja Kosmirak lisas kaks väravat ja seis oli 21:16. Sellega spurt siiski lõppes, sest sama kiiresti vastas Tallinn kolme tabamusega.

Nii vähesega kodumeeskond aga ei piirdunud, sest võõrleegionärid Turtšenko ja Vladislav Barõlov võtsid üles korraliku skoorimishoo ning viimase tabamusest rebenes 38. minutil vahe juba kümneväravaliseks – 27:17.

Läbi kohtumise heade tõrjetega hiilanud Armis Priskus sai kirja juba ei tea mitmenda resultatiivse söödu, kui Karmo Harju kiirrünnakusse saatis ja paremäär tegi 47. minutil seisuks 32:20. Lõpuminutitel suutis Marcus Rättel korraks vahe kaheksa väravani kahandada, aga võitjas polnud kahtlust.

HC Tallinn sai hooaja seitsmenda võidu tulemusega 37:28 ja kindlustas samaga vähemalt pronksmedali. Barõlov viskas kohtumise parimana üheksa väravat, Lees lisas kuus ning Rooba ja Turtšenko neli. Tapa kasuks tabasid Kosmirak ja Vahur Oolup seitse ning Artur Morgenson neli korda.

Meistriliiga tabelitipus jätkavad pühapäeval Põlvas vastamisi minevad Viljandi HC ja Põlva Serviti, vastavalt 28 ja 26 punktiga. HC Tallinnal on 17 ning Raasiku/Mistral, HC Kehra/Horizon Pulp&Paperil ja SK Tapal seitse silma. Raasiku ja Kehra on pidanud ühe kohtumise teistest rohkem.

Järgmised mängud meeste meistriliigas:

1.05.   17:00  Põlva Serviti – Viljandi HC (Põlvas)

4.05.   19:00  Viljandi HC – HC Tallinn (Viljandis)

4.05.   19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Raasiku/Mistra (Kehras)

5.05.   19:00  SK Tapa – Põlva Serviti (Tapal)

Pildil: Vladislav Barõlov (palliga) oli HC Tallinna võidumängus SK Tapa üle kohtumise täpseim pallur üheksa väravaga. (Foto: Marie-Johanna Kippar/EKL arhiiv).