Vilaski kestvuskrossi üldvõitjaks tuli Jüri Triisa

Pühapäeval algasid Valgamaal Vilaskis Eesti karikavõistlused kestvuskrossis. 2-tunnise E-1, E-2, Enduro ja Hobi B klasside ühisstardi võitis Jüri Triisa (Honda, RedMoto Racing).

“Stardist sain hästi minema ja esimesel ringil juhtisin,” rääkis Triisa. “Siis läks Meico Vettik mööda, tema oli nii kiire, et tema tempot ma hoida ei suutnud. Sõitsin rahulikult, kuna sel aastal ei ole veel väga palju sõidutunde all.”

Vettik oli sunnitud sõidu siiski tehniliste probleemide tõttu katkestama ning seejärel jätkas Triisa liidrikohal kuni lõpuni. Üldarvestuses tuli E-2 klassi võitnud Triisa järel teiseks Enduro klassi võitja Elary Talu (KTM) ja kolmas oli Mati Nuut (Husqvarna, Pärnu Motoclub), kes ühtlasi võitis Eesti karikavõistluste avaetapi Hobi B klassi. E-1 klassis võitis Jarkko Juhani Tyni (TM, Soome), kes üldarvestuses oli neljas.

Ilm näitas osalejatele oma sellekevadiselt heitlikku palet juba enne võistlust. Metsaalused olid jääs, seepärast oli korraldaja sunnitud oluliselt lühendama võistlustrassi. Uue võistlusraja pikkus (3,1 km) oli lühem kui võistlustingimustes ettenähtud alampiir (5 km), millest tulenevalt ei toimunud antud võistluse raames Eesti meistrivõistluste (EMV) arvestust masinaklassidele E-1, E-2, Enduro, Veteran 40+ ja Quad. Antud klassid võistlesid korraldaja karikale.

Ka võistluse ajal kogesid sõitjad korraga nelja aastaaega: kui stardis paistis päike, siis peagi hakkas sadama vihma, hiljem ka rahet ja lund ning finišiks tuli päike taas välja. “Raske ja külm,” võttis Triisa võistluse kokku.

Samas stardis rajale läinud, kuid ajaliselt poole lühema võistlusmaa läbinud EKV arvestuses osalenud Hobi C klassi võitis Kert Kikkas (Husqvarna,) ja Veteran 40+ klassis oli esimene Eerik Hein (KTM, mõlemad Sõmerpalu MK).

Hommikupoolikul toimusid veel EKV arvestuses 65cc ja 85cc klasside võistlussõit ja teine täiskasvanute soolode sõit. 85cc klassis jäi tulises lahingus Travis Leokiga (Husqvarna, Sõmerpalu MK) 1,28 sekundiga peale Jan-Marten Paju (Husqvarna, RedMoto Racing). 65cc klassis võitis kindlalt Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kes viis koju ka traditsioonilise Jüri Raudsiku karika.

Seenior 50+ klassis võitis Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK), Hobi D klassi Marko Tori (Husqvarna, Pärnu Motoclub) ja Naiste klassis võidutses 10 kuud tagasi saadud vigastusest taastunud Kadri Ehamäe (Yamaha, SK Yamaha Keskus).

Neljarattaliste ühisstardis said EKV arvestuses osalenud klassides esikohad Taivo Kaarna (ATV), Meelis Kuhi (ATV 750+, Can-Am) ja Rainer Palu (Quad Veteran 40+, Honda, Pärnu Motoclub). Kardo Saarmann (Honda, Paikuse MK) võitis Quadi klassi.

Kestvuskrossi Eesti meistrivõistluste ava- ja EKV teine etapp toimub 30. aprillil Sakus.